W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

W jaki sposób załatwić sprawę w Starostwie Powiatowym? Film instruktażowy

19.08.2022

Urząd dostępny! Samorząd Powiatu Hajnowskiego podejmuje działania celem zwiększenia dostępności usług administracji publicznej – w ramach poprawy dostępności cyfrowej i informacyjno – komunikacyjnej przygotowaliśmy film instruktażowy

Fragment filmu prezentujący budynek Urzędu

Dostępne Podlaskie

Czy wiesz czym zajmuje się samorząd powiatu? Jakie sprawy i w jaki sposób możesz je załatwić  w Starostwie? Zapraszamy do zapoznania się z krótkim spotem prezentującym nasz Urząd! Dowiecie się, jakim katalogiem spraw zajmuje się samorząd powiatu, w jaki sposób możecie załatwić sprawę oraz jak skontaktować się z Urzędem w przypadku, gdy jesteś osobą ze szczególnymi potrzebami (poprzez kontakt do Koordynatora Dostępności).

Film a dostępność Urzędu

Za sprawą napisów, tłumacza PJM oraz tekstu przygotowanego zgodnie z zasadami ETR (easy-to-read tj. tekst łatwy do czytania), treść filmu jest dostępna w odbiorze dla każdego - tym samym stawiamy kolejny krok ku poprawie dostępności naszego Urzędu!

Film został przygotowany w ramach projektu „Dostępne Podlaskie – szkolenia i doradztwo dla jednostek samorządu terytorialnego”.

Przedsięwzięcie było współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój na lata 2014-2020, a jego realizacją zajmują się w partnerstwie: firma edukacyjna Open Education Group z siedzibą w Białymstoku oraz Uniwersytet w Białymstoku. Starostwo Powiatowe w Hajnówce było jednym z 56 parterów z Województwa Podlaskiego, do którego były adresowane działania w ramach projektu. Okres realizacji przedsięwzięcia to 01.02.2021 r. – 31.05.2022 r.  W ramach projektu:

  • powołani przez Starostę Hajnowskiego Koordynatorzy Dostępności - Panie Jolanta Prusinowska (Powiatowy Koordynator) i Katarzyna Miszczuk (Koordynator w Starostwie Powiatowym) wzięły udział w cyklu szkoleń nt. dostępności, poznając oblicza niepełnosprawności, rodzaje dostępności oraz zasady i dobre praktyki mające na celu niwelowanie barier (bo wiedza to podstawa!),
  • opracowaliśmy i przyjęliśmy w Urzędzie standardy obsługi osób ze szczególnymi potrzebami,
  • dysponujemy kompleksowym audytem dostępności architektonicznej, cyfrowej i komunikacyjno – informacyjnej Urzędu, co w przyszłości pozwoli nam skutecznie aplikować o fundusze na rozwój dostępności,
  • skorzystaliśmy ze wsparcia finansowego przewidzianego w projekcie i poprawiliśmy dostępność cyfrową i komunikacyjno – informacyjną Urzędu. Efekt poniżej w postaci filmu instruktażowego.

Dziękujemy realizatorom projektu za możliwość udziału, solidną dawkę wiedzy i zwiększenie dostępności Urzędu!

Dziękujemy Panu Michałowi z Flashstudio za współpracę przy realizacji spotu!

Dziękujemy naszym koleżankom i kolegom z pracy, którzy wystąpili w filmie (bo kto powiedział, że urzędnik nie może być równie dobrym aktorem? 😊) lub udostępnili swoje pokoje, pozwalając na małe zamieszanie!

Dziękujemy Prezes Koła Związku Niewidomy w Hajnówce, Pani Alicji za udział w projekcie i cenne wskazówki!

Dziękujemy mieszkańcom, którzy w dniu realizacji spotu załatwiali sprawy w Urzędzie i wykazali się dużą dawką cierpliwości, gdy realizowaliśmy kolejne ujęcia!

A Was, drodzy mieszkańcy, zapraszamy do Urzędu i kontaktu z Koordynatorem Dostępności! Jesteśmy dla Was!

PS. Spot nie wyczerpuje tematu dostępności w naszym samorządzie. Szerzej o dostępności i naszych działaniach w tym kierunku w osobnym tekście (bo jest o czym pisać!).

Katarzyna Miszczuk

Wideo

{"register":{"columns":[]}}