W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

W Białorusie rozwiniesz skrzydła! Skuces drużyny z II LO z DNJB w zawodach LEARN&FLY 2022

07.06.2022

II LO z DNJB informuje o sukcesach swoich uczniów!Szkoła stawia na współpracę i kreatywny rozwój, a efekty? Przeczytajcie sami!

Uczniowie pozują ze swoim modelem

27 maja 2022 r. drużyna z naszej szkoły w składzie Michał Iwaniuk i Radosław Świętochowski po raz pierwszy uczestniczyła w półfinale ogólnopolskim zawodów lotniczo-modelarskich LEARN&FLY,  organizowanym przez Fundację Wspierania Edukacji przy Stowarzyszeniu „Dolina Lotnicza” przy Politechnice Rzeszowskiej.

Konkurs polegał na własnoręcznym zaprojektowaniu i zbudowaniu modelu szybowca, zdolnego do przeniesienia na swoim pokładzie ładunku o określonej przez organizatora masie (100 g), a następnie na próbie osiągnięcia jak najdłuższego dystansu lotu. Organizatorzy przygotowali ścisłe wytyczne odnośnie parametrów technicznych, np. ograniczenie powierzchni lotnej, możliwość szybkiego demontażu i wyposażenia płatowca w napęd.

W budowaniu modelu bardzo dużą rolę odgrywały aspekty inżynierskie, konstruktorskie, znajomość aerodynamiki i podstawowa wiedza z zakresu lotnictwa, ale także jak praca w grupie, kreatywność, innowacyjność i komunikacja. W zawodach punktowane były następujące elementy: długość lotu, przygotowanie raportu z budowy modelu, prezentacja zespołu.

Półfinał odbył się w 22 Bazie Lotnictwa Taktycznego w Malborku. Mimo  niesprzyjającego wiatru, który utrudniał loty, wszyscy bawili się świetnie, a założenia konstruktorskie i loty były zadowalające.

Nasz zespół  MIRAD zajął III miejsce, zdobywając tym samym brązowy medal i awans do  ogólnopolskiego finału (awansowały trzy pierwsze drużyny), który odbędzie się 15 czerwca 2022 r. na Politechnice Rzeszowskiej. W finale będzie konkurowało ze sobą 9 najlepszych drużyn z całej Polski, w tym nasz Mirad.
Wyniki naszego zespołu są następujące:
 Raport – 73,9%
 Prezentacja – 95,6%
 Loty – 84,6%.
Ostateczny wynik – 83,6%.
Naszym uczniom serdecznie gratulujemy tak imponującego wyniku!

II LO z DNJB

****

Zapraszamy do nauki w szkole -  wielokulturowa, przyjazna uczniowi atmosfera, nowoczesny system kształcenia, oparty na europejskim standardzie, z wykorzystaniem nowinek technologicznych, intensywna współpraca z ośrodkami akademickimi – z takimi atutami II LO z DNJB to szkoła skazana na sukces! 3 miejsce w województwie i 22 miejsce w Polsce w Ogólnopolskim Rankingu Olimpijskim, a także tytuł „srebrnej szkoły” w głównym Rankingu Liceów Ogólnokształcących miesięcznika Perspektywy tylko to potwierdzają. Rekrutacja trwa! 7 i 14 czerwca 2022 roku (kolejne wtorki) wydłużamy godziny pracy sekretariatu szkoły, który będzie czynny od godziny 7:30 do godziny 17:00
Serdecznie zapraszamy osoby chętne do złożenia wniosku o przyjęcie do szkoły oraz do obejrzenia i zapoznania się ze szkołą.

Materiały

II LO z DNJB – perła na edukacyjnej mapie województwa
{"register":{"columns":[]}}