W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

„Usta milczą, dusza śpiewa…” – wyjazd członków hajnowskiego Koła niewidomych do Opery Podlaskiej

15.10.2021

Z uśmiechem na twarzach i w rytmie tej najpopularniejszej operetkowej arii, grupa członków Koła Terenowego Polskiego Związku Niewidomych w Hajnówce wraz z przewodnikami, wracała ze spektaklu „Wesoła wdówka”, który miał miejsce w niedzielę, 10 października br. w Operze Podlaskiej w Białymstoku.

Członkowie Koła Niewidomych pozują przy banerze promującym spektakl w Operze

Sztuka ta, od premiery w 1905 roku w Wiedniu, jest nadal najczęściej wystawianym scenicznym dziełem, nic dziwnego więc, że to właśnie „Wesoła wdówka” Franca Lehara do libretta Victora Leona i Leo Steina, w polskim przekładzie Jerzego Jurandota i Józefa Słotwińskiego,  zainaugurowała sezon artystyczny 2021/2022 w naszej podlaskiej Operze. I choć spektakl składał się z trzech aktów i trwał prawie 3 godziny, czas minął bardzo szybko. Scenografia stanowiła połączenie tradycji z nowoczesnością, chór , jak to bywało w przeszłości, wchodził w interakcje z publicznością. I choć miejsce w drugim rzędzie i osoba siedząca przede mną przeszkadzały mi w posługiwaniu się lornetką, ten niepełny wizualny odbiór rekompensowała wspaniała muzyka pod kierownictwem Andrzeja Knapa.

Udział w wydarzeniach kulturalnych cieszy się niezmiennie dużym zainteresowaniem wśród członków hajnowskiego stowarzyszenia. Dzisiejsze wydarzenie zostało częściowo sfinansowane ze środków PFRON, za co składamy serdeczne podziękowania. Do zobaczenia w kolejnej „podróży po kulturze”
Tekst Dorota Królikowska-Łapińska

{"register":{"columns":[]}}