W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Urząd dostępny dzięki funduszom z PFRON!

Punkt Obsługi Klienta Starostwa Powiatowego w Hajnówce – miejsce pierwszego kontaktu klienta z Urzędem, zostało wyposażony w mobilną pętlę indukcyjną, wspomagającą słyszenie! Wydatek był możliwy do zrealizowania dzięki środkom z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON), pozyskanym przez samorząd.

Na żółtym tle napisy: Powiat dostępny - 97 275,60 z PFRON dla samorządu powiatu hajnowskiego w ramach projektu Dostępny samorząd - granty. U dołu logotypy projektu: logo Fundusze Europejskie Wiedza - Edukacja - Rozwój, flaga Rzeczypospolitej Polskiej, Flaga Unii Europejskiej Europejskiego Funduszu Spójności. Obok grafika - splot rąk

Pętla indukcyjna jest jednym ze środków wspomagania słuchu. O tym, jak bardzo był to potrzebny sprzęt, świadczy położenie Punktu Obsługi Klienta Starostwa Powiatowego – Punkt mieści się w holu Urzędu a wynikające z tej lokalizacji natężanie hałasu powodowało, że dotychczas komunikacja z osobami z niepełnosprawnością słuchową była utrudniona. Wyobraźcie sobie sytuację, w której osoba słabosłysząca chciała uzyskać informację o sposobie i Wydziale załatwienia swojej sprawy – hałas towarzyszący komunikowaniu mógł wywoływać uczucie dyskomfortu klienta. Tymczasem pętla indukcyjna, już zamontowana w Punkcie jest w stanie bez najmniejszych zniekształceń akustycznych przekazać informację klientowi „prosto do ucha”. Tym samym zakup urządzenia wspomagającego słyszenie wpłynął na poprawę dostępności naszego Urzędu i zwiększy standard świadczonych usług! Dotyczy to nie tylko Starostwa Powiatowego - w mobilne pętle zostaną również wyposażone powiatowe jednostki budżetowe: Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna oraz Powiatowy Urząd Pracy w Hajnówce, czyli instytucje o wysokiej częstotliwości bezpośrednich kontaktów z klientem z różnymi potrzebami.

Zakup pętli na potrzeby trzech urzędów został dokonany w ramach projektu „Dostępny samorząd – granty”,  realizowanego przez PFRON w ramach działania 2.18. Programu Operacyjnego Wiedza- Edukacja -Rozwój 2014-2020, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Wartość przedsięwzięcia grantowego Powiatu Hajnowskiego to 97 275,60 zł! W ramach projektu, Urząd zostanie również wyposażony w ewakuacyjne krzesło elektryczne, które trafi do Urzędu jeszcze w 2022 r.

Rok 2023 to kolejne przedsięwzięcia (także inwestycyjne!) w ramach projektu, o których będziemy systematycznie informować! Dzięki funduszom z PFRON zmieniamy naszą rzeczywistość na przyjazną i dostępną!

Katarzyna Miszczuk

Koordynator Dostępności w Starostwie Powiatowym

Zdjęcia (2)

{"register":{"columns":[]}}