W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Uczniowie z Zespołu Szkół Zawodowych wyjadą do Hiszpanii!

04.11.2022

Plakat promujący projekt: na plakacie umieszczono zdjęcia z Walencji (nasłoneczniona plaża z dostępem do morza, fontanny oraz architekturę miasta) oraz informacje dotyczące realizacji projektu (informacje ujęte w artykule)

Jakiś czas temu informowaliśmy, że w 2021 r. Zespół Szkół Zawodowych znalazł się w gronie 433 placówek oświatowych z całej Polski, które otrzymały akredytację na realizację projektów w Programie Erasmus+ Kształcenie i Szkolenia. Akredytacja umożliwia korzystanie z ułatwionej formy wnioskowania o dofinansowanie projektów w latach 2021-2027. Oznacza to, że młodzież z Powiatu Hajnowskiego ucząca się na kierunkach technicznych, wzorem lat ubiegłych, będzie miała możliwość uczestniczenia w  praktykach za granicą, a tym samym – zdobywania nowych umiejętności, poznawania świata oraz nauki języków obcych. Tak też się dzieje – już w listopadzie br. uczniowie, którzy zakwalifikują się do udziału w projekcie, zameldują się w słonecznej Hiszpanii!

Szkoła realizuje nowe przedsięwzięcie w ramach Programu Erasmus+. Ideą projektu jest podniesienie umiejętności kluczowych na rynku pracy poprzez staże u zagranicznych pracodawców.  Dzięki aktywności szkoły w zakresie pozyskiwania funduszy zewnętrznych,  uczniowie jeszcze na etapie nauki w szkole średniej uzupełniają najważniejszą rubrykę w CV – DOŚWIADCZENIE ZAWODOWE. A dzięki realizacji projektu z Programu Erasmus + będą mogli pochwali się stażem pracy za granicą! Do zalet projektu należy doliczyć również naukę języka, nową wiedzę o branży i metodach produkcji, poznanie nowych kultur i miejsc – oferta wyjazdu jest niezwykle atrakcyjna! Aktualnie na forum szkoły trwa rekrutacja do projektu, dokumenty rekrutacyjne mogą składać uczniowie klas 2-4 technikum wszystkich kierunków. Uczniowie, którzy pomyślnie przejdą etap rekrutacji, zostaną solidnie przygotowani – przed wyjazdem odbędą 15 h języka angielskiego oraz 5 h zajęć kulturowych i pedagogicznych. Będącym na miejscu, szkoła zapewni: staże w międzynarodowych firmach w Walencji, zakwaterowanie i wyżywienie, transport oraz kieszonkowe. Wyjazd zaplanowano w terminie 21 listopad - 16 grudnia 2022r. Uczniów czekają 3 tygodnie niezapomnianych wrażeń! Projekt z Programu Erasmus+ będzie realizowany w szkole do sierpnia 2023 r.

Staże zagraniczne to tylko fragment szkolnej rzeczywistości – bo ZSZ robi wiele, by jak najlepiej przygotować uczniów do pracy w swoim zawodzie. Dzięki aktywnemu pozyskiwaniu funduszy z zewnątrz, uczniowie uczestniczą w wakacyjnych płatnych praktykach a w trakcie roku szkolnego – również w kursach zawodowych. W szkole wdrażane są również innowacyjne rozwiązania, mające na celu uatrakcyjnienie i unowocześnienie oferty edukacyjnej. Więcej szczegółów wkrótce!

Katarzyna Miszczuk

Redakcja serwisu składa podziękowania dyrekcji szkoły za aktywną współpracę i wymianę informacji!

{"register":{"columns":[]}}