W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Uczennice z II LO z DNJB nagrodzone przez niemieckich partnerów

27.06.2022

Niemieccy partnerzy Powiatu Hajnowskiego - Urząd Nordsee – Treene oraz Stowarzyszenie „Przyjaciele Hajnówki” tradycyjnie przekazali podziękowania oraz nagrodę trzem uczniom jednej z hajnowskich szkół średnich – w tym roku w II LO z DNJB w Hajnówce.

Nagrodzone uczennice

W dniach 22-25.06.2022 samorząd powiatu hajnowskiego gości zaprzyjaźnionych partnerów z Niemiec: Urzędu Nordsee – Treene oraz Stowarzyszenie „Przyjaciele Hajnówki”. To czas przepełniony rozmowami nt. kierunków dalszej współpracy oraz prezentacji walorów turystycznych regionu.   Niemieccy partnerzy spotkali się z przedstawicielami samorządu Powiatu Hajnowskiego oraz tradycyjnie wzięli udział w zakończeniu roku w jednej z trzech szkół średnich, w trakcie którego przekazali nagrody trzem uczniom. W tym roku za swoją społeczną działalność nagrodzone zostały: Paula Zabrocka (III B), Gabriela Kraśko (II A) oraz Martyna Kierdelewicz (III A). Niemieccy partnerzy przekazali upominki rzeczowe i nagrodę finansową.

Dziewczyny aktywnie uczestniczą we wszystkich akcjach charytatywnych na rzecz potrzebujących oraz współorganizują życie szkoły poprzez aktywność w samorządzie uczniowskim i organizację szkolnych uroczystości.

Współpraca z Urzędem Nordsee - Treene i Powiatem Hajnowskim rozpoczęła się w 1999 r. - wówczas orkiestra dęta działająca wówczas przy Zespole Szkół Zawodowych w Hajnówce uczestniczyła w międzynarodowym konkursie orkiestr dętych „Święto Muzyki” w Hattestedt, a uczestniczący w wydarzeniu przedstawiciele samorządów: ówczesny Starosta Hajnowski Włodzimierz Pietroczuk i Przewodniczący Zarządu Amt Hattstedt Jens Kiesbye podjęli decyzję o nawiązaniu partnerstwa. Z kolei w 2004 r.  utworzone zostało Stowarzyszenie „Przyjaciele Hajnówki”.

Od tego czasu współpraca rozwijała się w różnych obszarach funkcjonowania  powiatu - w sferze gospodarki, kultury i oświaty. Ożywione kontakty na przestrzeni 20 lat zaowocowały wieloma inicjatywami: od wymiany doświadczeń w zakresie działań samorządu lokalnego, wymiany uczniów szkół średnich oraz występów zespołów muzycznych po realizację wspólnych projektów (jak np. zakończony w 2018 r. „Bieżeństwo - historia zwykłych ludzi”, współfinansowany ze środków Komisji Europejskiej). Powyższe inicjatywy to najlepsze potwierdzenie dobrej współpracy opartej na wzajemnym zrozumieniu, zaufaniu i serdeczności.
Katarzyna Miszczuk

Zdjęcia (5)

{"register":{"columns":[]}}