W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Turniej w tenisie stołowym im. Jarka Leszczyńskiego za nami!

15.11.2022

Organizatorzy oraz uczestnicy turnieju pozują do wspólnego zdjęcia na tle baneru z napisem Narewka Naturalnie

Z inicjatywy Starosty Hajnowskiego Andrzeja Skiepko od wielu lat jest rozgrywany turniej w tenisie stołowym im. Jarka Leszczyńskiego w Lewkowie Starym. W tym roku 5 listopada br. zawody rozegrano po raz dwunasty, przy współudziale Urzędu Gminy Narewka i Starostwa Powiatowego w Hajnówce.  Oba samorządy, przy wsparciu Urzędu Marszałkowskiego, sponsorowały wydarzenie – ufundowano medale, puchary i nagrody uczestnikom imprezy.

Turniej miał międzypokoleniowy charakter - przy stołach spotkali i młodzież, i oldboje, a wszystkich połączyła pasja do tenisa stołowego. Dzieci i młodzież rozegrały zawody o Puchar Prezesa Klubu Sportowego w Narewce „Białe Żubry” Pana Jarosława Kamieńskiego. W kategorii klas IV i młodszych najlepsi okazali się:

  • Lewsza Blanka – Lewkowo Stare
  • Szermuszyn Bartek – Białystok

Klasyfikacja zwycięzców w kategorii klas V-VI:

  • Oniskiewicz Paweł -Narewka

VII – VIII:

  • Lasota Oktawian – Lewkowo Stare

Z kolei seniorzy rozgrywali Turniej o Puchar Wójta Gminy Narewka Pana Jarosława Gołubowskiego. Najlepsi okazali się:

  • Piekarska Iwona – zawodniczka Startu Białystok
  • Klejna Marcin – Białystok

Niezwykłe emocje (jak zawsze 😊) towarzyszyły rozgrywkom o Puchar Starosty Hajnowskiego Andrzeja Skiepko w kategorii oldboy, w której startują corocznie koledzy śp. Jarka Leszczyńskiego. Najlepszą zawodniczką została Krystyna Poskrobko. Do czerwoności rozgrzał mecz finałowy, w którym Dariusz Żornaczuk z Białegostoku pokonał Janusza Ludwiczaka z Hajnówki 3:2, a III miejsce wywalczył Janusz Lipiński z Czeremchy, wygrywając z Jarkiem Mieczyńskim z Hajnówki również 3:2.

Specjalne wyróżnienie za całokształt pracy na rzecz organizacji turniejów sportowych, w postaci Pucharów od Przewodniczącego Zrzeszenia LZS w Polsce, Posła na Sejm RP Mieczysława Baszko, otrzymali: Zbigniew Dzwonkowski i Andrzej Skiepko. Do zobaczenia za rok!

Starosta Hajnowski Andrzej Skiepko składa serdeczne podziękowania Wójtowi Gminy Narewka Panu Jarosławowi Gołubowskiemu, Prezesowi Klubu MKS Białe Żubry Jarosławowi Kamieńskiemu, a także Mieczysławowi Gryc, Januszowi Ludwiczak, Jerzemu Oniskiewicz, Michałowi Kiejko, Krystynie Poskrobko za wspólną, sprawną organizację tego wspaniałego turnieju.

Katarzyna Miszczuk

Zdjęcia (6)

{"register":{"columns":[]}}