W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Trwają prace nad Strategią Terytorialną dla obszaru Partnerstwa Południowo – Wschodniego Podlasia

29.06.2022

Starosta przy głosie podczas posiedzenia

Starosta Hajnowski Andrzej Skiepko był gospodarzem spotkania samorządów współtworzących Partnerstwo Południowo – Wschodniego Podlasia, które odbyło się 28 czerwca br. w Hajnówce. Tematem rozmów była budowa Strategii Terytorialnej dla obszaru Partnerstwa Południowo – Wschodniego Podlasia, zrzeszającego 31 jednostek samorządu terytorialnego z powiatu hajnowskiego, bielskiego i siemiatyckiego oraz 2 gmin powiatu białostockiego. W trakcie spotkania Partnerzy m.in. omówili projekty kluczowe, które miałyby znaleźć się w dokumencie.

Po co się spotykamy? By w przyszłości efektywniej pozyskiwać fundusze unijne, w ramach nowej perspektywy finansowej Województwa Podlaskiego.  Dokumenty strategiczne są podstawą do ubiegania się o środki finansowe w przyszłości.

Należy podkreślić, że strategia opracowywana jest dzięki wsparciu z budżetu Województwa Podlaskiego, a inicjatorem powołania Partnerstwa Południowo – Wschodniego Podlasia był Powiat Hajnowski.

Katarzyna Miszczuk

{"register":{"columns":[]}}