W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Trwają kursy kwalifikacyjne w Zespole Szkół Zawodowych!

25.03.2022

Nauka poprzez praktykę – Zespół Szkół Zawodowych w Hajnówce nie zwalania tempa! W bieżącym roku szkolnym uczniowie mieli okazję uczestniczyć w kursach: operatora wózka jezdniowego oraz umiejętności „carving i dekoracja potraw”. Z początkiem marca ruszyły kolejne!

Uczeń podczas kursu spawania

Dzięki aktywności szkoły w zakresie pozyskiwania funduszy, uczniowie jeszcze na etapie nauki w szkole średniej mogą brać udział w specjalistycznych kursach kwalifikacyjnych – i to za darmo! Aktualnie w szkole trwają kursy spawacza TIG i spawacza MIG/MAG. Uczniom, którzy wyrazili chęć udziału w zajęciach, obsługa spawarki nie sprawia trudności!  Ale wachlarz możliwości, z których korzystają uczniowie, jest tematycznie szeroki - w ramach innych kursów, chętni poznają tajniki przyrządzania potraw regionalnych oraz zasady obsługi i organizacji przyjęć z elementami organizacji cateringu. Zaś przyszli informatycy oraz pozostali chętni (każdy uczeń bez względu na wybrany kierunek może wziąć udział w dowolnej liczbie szkoleń) biorą udział w kursie obsługi programów Photoshop oraz CorelDraw.

Organizacja kursów podnoszących kwalifikacje jest możliwa dzięki realizacji projektu „Podniesienie jakości kształcenia zawodowego w Zespole Szkół Zawodowych w Hajnówce poprzez realizację kompleksowego programu rozwojowego szkoły - II edycja". To wielozadaniowe przedsięwzięcie, mające na celu podniesienie kompetencji społecznych i zawodowych uczniów uczących się w technikum. W ramach tego uczniowie brali udział w płatnych stażach podczas wakacji oraz w zajęciach w ramach poradnictwa zawodowego w trakcie tegorocznych ferii zimowych. Aktualnie uczestniczą w zajęciach wyrównawczych z przedmiotom językowych i maturalnych, w kursach kwalifikacyjnych, a najlepsi otrzymują stypendium – nie byle jakie, bo w kwocie 500 zł!

Do bogatego wachlarza zadań dopowiemy, że w ramach projektu zostanie doposażona baza dydaktyczna szkoły w celu stworzenia warunków nauki zbliżonych do rzeczywistego środowiska pracy zawodowej dla zawodów technik budownictwa, technik mechanik, technik informatyk, technik żywienia i usług gastronomicznych. Sale techniczne będą służyć kolejnym pokoleniom przyszłych specjalistów.

Projekt będzie realizowany do 31.08.2023 r., jego wartość to pona 2,1 mln zł. Z działań skorzysta 200 uczniów oraz 9 nauczycieli.

logotypy projekru: Fundusze Europejskie Program Regionalny, logo Województwa Podlaksiego oraz Flaga Unii Europejskiej

We współczesnych realiach rynku pracy doświadczenie zawodowe jest równie ważne co wykształcenie. Umiejętności praktyczne to najcenniejszy punkt w CV, wymagany przez wszystkich pracodawców. Doskonale rozumie to dyrekcja i grono pedagogiczne Zespołu Szkół Zawodowych w Hajnówce – uczniowie szkoły już na etapie nauki w szkole poznają realia rynku pracy, mają kontakt z przedsiębiorcami (szkoła współpracuje z czołowymi przedsiębiorcami z regionu) oraz możliwość zarobku pierwszych własnych pieniędzy – w kraju i za granicą. A dzięki realizacji projektu zdobywają dodatkowe kwalifikacje i umiejętności. Wszechstronność i wiedza – to kluczowe elementy, na jakie stawia Zespół Szkół Zawodowych w Hajnówce. Nauka w technikum się opłaca - zwłaszcza w Hajnówce!

PS. 1 kwietnia szkoła zaprasza na Dni Otwarte – poznamy wszystkie walory szkoły i ofertę edukacyjną.

Katarzyna Miszczuk

Zdjęcia (7)

{"register":{"columns":[]}}