W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

System SOW - jesteś osobą ze szczególnymi potrzebami? Złóż wniosek o dofinansowanie online

Grafika systemy SOW

Powiat Hajnowski wspiera osoby ze szczególnymi potrzebami - mieszkańcy regionu posiadający stopień niepełnosprawności mogą ubiegać się o dofinansowanie uczestnictwa w turnusach rehabilitacyjnych, zakupu sprzętu rehabilitacyjnego, przedmiotów ortopedycznych i środków pomocniczych oraz wniosków na likwidację barier technicznych, architektonicznych i barier w komunikowaniu się. Na te cele samorząd powiatu dysponuje środkami przyznawanymi przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON). W 2023 r. powiat hajnowski na realizację ww. zadań dysponuje kwotą 996565 zł. Dotychczas wnioski o dofinansowanie można było składać w formie papierowej w siedzibie Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Hajnówce (PCPR).  Od stycznia 2023 roku możliwe jest składanie  wniosków on-line. Wnioski należy składać w Systemie Obsługi Wsparcia (SOW) – platformie internetowej przygotowanej przez PFRON.

SOW to nowoczesna platforma, za pomocą której osoby z niepełnosprawnościami mogą elektronicznie składać wnioski o wsparcie finansowane przez PFRON, dystrybuowane przez jednostki samorządu terytorialnego. W Polsce wszystkie powiaty korzystają z Systemu Obsługi Wsparcia.

Wdrożone rozwiązania pozwalają, aby cały proces związany z dofinansowaniami był realizowany elektronicznie. Dzięki systemowi SOW składanie wniosków o środki PFRON możliwe jest bez wychodzenia z domu, 24 godziny na dobę, dając istotną przewagę nad tradycyjną formą papierową, która wymaga osobistego stawiennictwa w urzędzie.

Szybko, sprawnie i bez kolejek - zapraszamy do korzystania z platformy!

Materiały

Link do systemu SOW
{"register":{"columns":[]}}