W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Sukces uczniów z II LO z DNJB w zawodach modeli latających Learn&Fly

22.06.2022

W środę 15 czerwca br. odbył się wielki finał konkursu Learn&Fly organizowanego przez Fundację Wspierania Edukacji przy Stowarzyszeniu „Dolina Lotnicza”.

Uczniowie odbierają nagrodę

Półfinały realizowane były w trzech miejscowościach. Odbyły się kolejno w Rzeszowie na Politechnice Rzeszowskiej im. Ignacego Łukasiewicza, w Łasku w 32. Bazie Lotnictwa Taktycznego oraz Malborku w 22. Bazie Lotnictwa Taktycznego a najlepsi zostali zakwalifikowani do udziału w wielkim finale.  Uczestnicy w ramach konkursu za zadanie mieli  samodzielnie stworzyć projekt samolotu wg wytycznych przekazanych przez organizatorów. Z każdego wyłonione zostały trzy zwycięskie grupy półfinałowe, które 15 czerwca zawalczyły o podium w finale zawodów Learn&Fly 2022 na terenie Politechniki Rzeszowskiej. Do finału zakwalifikowała się  nasza  drużyna  MIRAD w składzie Michał Iwaniuk i Radosław Świętochowski z klasy III C II Liceum Ogólnokształcącego z Dodatkową Nauką Języka Białoruskiego w Hajnówce.

Ideą konkursu jest rozwijanie w uczniach szkół ponadpodstawowych zdolności związanych ze STEM (ang. Science, Technology, Engineering and Mathematics), obejmujących wiedzę z zakresu nauki, technologii, inżynierii oraz matematyki. Zawody są kontynuacją idei projektu edukacyjnego Learn&Fly, który realizowany był w latach 2017-2019 przez partnerów z Polski, Hiszpanii i Portugali, współfinansowanego przez Komisję Europejską w ramach programu Erasmus+.

Zwycięskie grupy półfinałowe 15 czerwca zawalczyły o podium w finale zawodów Learn&Fly 2022 na terenie Politechniki Rzeszowskiej.

Laureatami zawodów Learn&Fly 2022 zostały drużyny:

  • I miejsce – Wiśniowa (Warszawa)
  • II miejsce – Awio – Majstry (Rzeszów)
  • III miejsce – Fly PAE (Mielec)

 Dodatkowo Partnerzy pierwszy raz przyznali także nagrody specjalne w wysokości 500 zł każda. Drużyny, które otrzymały nagrody specjalne to:

  • Mirad  -  Hajnówka
  • Wiśniowa  -  Warszawa
  • Mechatronics FPV z -Gdynia

Partnerami projektu były firmy: Lockheed Martin, Pratt & Whitney Kalisz oraz Pratt & Whitney Rzeszów.

Fundatorem nagrody specjalnej naszemu zespołowi jest Pratt & Whitney Kalisz to największy zakład produkcyjny branży lotniczej w Wielkopolsce. W zakładzie  produkuje  się komponenty i części do silników lotniczych dla Pratt & Whitney, wiodącego w świecie lidera dostarczającego silniki do samolotów biznesowych, komunikacji lokalnej, międzykontynentalnej i śmigłowców.

Serdecznie dziękujemy fundatorowi nagrody a naszym uczniom Michałowi Iwaniuk i Radosławowi Świętochowskiemu gratulujemy tak dużego sukcesu w rywalizacji ogólnopolskiej.

Zawody z roku na rok cieszą się większą popularnością i zainteresowaniem w wielu zakątkach kraju. W tym roku także odwiedziły nas zespoły z każdej strony Polski, w celu zademonstrowania własnego samolotu oraz spróbowania swoich sił w ogólnopolskim konkursie Learn&Fly 2022.

II LO z DNJB

Zdjęcia (6)

{"register":{"columns":[]}}