W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Startuje nowa kampania edukacyjna „25 ciekawostek o przyrodzie Puszczy Białowieskiej, o których nie wiedzieliście”

31.05.2024

25 zadań na 25-lecie powiatu: zadanie nr 10 - kampania edukacyjna "25 ciekawostek o przyrodzie Puszczy Białowieskiej, o których nie wiedzieliście"

Niniejszy materiał powstał w ramach projektu dofinansowanego ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej z Programu Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej część 2) Fundusz Ekologii. U dołu logo: Wojewódzkiego i Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Cudze chwalicie, swoje poznajcie! Czy wiesz, że Puszcza Białowieska to najstarszy w Polsce obiekt przyrodniczy wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO?? Kraina Żubra znajduje się na liście przyrodniczych cudów obok takich miejsc jak Wyspa Wielkanocna, Wielka Rafa Koralowa czy Himalaje. W czym tkwi wyjątkowość Puszczy? Dowiedzie się w ramach naszej kampanii!

Powiat Hajnowski pozyskał 8 tys. zł z Funduszu Ekologii na realizację projektu edukacyjnego którego tematyką jest bioróżnorodność Puszczy Białowieskiej.  W lipcu startuje kampania edukacyjno – informacyjna, realizowana przez Facebook i stronę internetową Powiatu Hajnowskiego. Przez 25 dni poznacie 25 ciekawostek o przyrodzie Puszczy Białowieskiej, które uzmysłowią Nam – internautom, dlaczego ochrona tego wyjątkowego miejsca jest tak ważna. Poznacie sekrety i sekreciki Puszczy Białowieskiej, dotąd znane tylko przyrodnikom!

A we wrześniu 2024 r. wspólnie z uczniami II LO z DNJB udamy się w teren, by bezpośrednio poznać białowieską bioróżnorodność. Nie będzie to jednak zwykły spacer - obecność przewodnika sprawi, że na wieść o naturalnych procesach i mieszkańcach puszczy niejednemu otworzą się oczy - i dosłownie, i ze zdumienia.

Nadrzędnym celem projektu jest podwyższenie świadomości ekologicznej społeczności lokalnej powiatu hajnowskiego oraz turystów poprzez przekazanie wiedzy – pośrednio i bezpośrednio, o wyjątkowej bioróżnorodności i dziedzictwie przyrodniczym Puszczy Białowieskiej – jedynego w Europie lasu o cechach zbliżonych do naturalnego, obiektu Światowego Dziedzictwa UNESCO. Poprzez prezentację flory i fauny Puszczy Białowieskiej, a także zachodzących procesów przyrodniczych, celem projektu jest również uwrażliwienie młodych pokoleń i społeczności lokalnej na potrzebę ochrony Puszczy  – będącej dziedzictwem przyrodniczym regionu i Europy.

Przygotowania do kampanii trwają, do zobaczenia i usłyszenia w lipcu!

Niniejszy materiał powstał w ramach projektu dofinansowanego ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej z Programu Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej część 2) Fundusz Ekologii.

Katarzyna Miszczuk

{"register":{"columns":[]}}