W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Spotkanie z podróżą – Azjatycka Perspektywa

Spotkanie z podróżą – Azjatycka Perspektywa
2022-03-17 18:00
 
wstęp wolny
, Hajnówka, Hajnowski Dom Kultury T. Sołoniewicz 4 
Plakat promujący wydarzenie - u góry zdjęcie Mali, u dołu informacje praktyczne o spotkaniu - zawarte w informacji

Mala Katesova, podróżniczka, pisarka, poetka i nauczycielka, opowie o swoich podróżach, które umożliwiły jej spojrzenie na świat z zupełnie nowej perspektywy i całkowicie odmieniły ją jak osobę. Po zrobieniu kursu na nauczyciela jogi w Indiach zaczęła podróżować samotnie z plecakiem – zwiedziła Europę i Skandynawię, po czym wyruszyła z powrotem do Azji. Spędziła tam prawie pół roku – przeszła setki kilometrów na nogach, spała na dziko bądź pracowała jako wolontariuszka w miejscach, gdzie mogła żyć wśród lokalnej ludności, by poznawać ich kulturę i język. Zwiedziła Tajwan, Japonię, Koreę Południową, Filipiny i Tajlandię. Nie miała internetu na telefonie, nie szukała turystycznych atrakcji i nie planowała za dużo – jej kompasem były mapy, Słońce oraz ludzie, których spotykała na swojej drodze. Na spotkaniu zabierze nas na wyprawę nie tylko do odległych, pięknych krajów, ale także opowie o tym, jak doświadczanie nowych kultur i poznawanie ludzi różnych narodowości zmieniło jej sposób postrzegania rzeczywistości.


Mala Katesova urodziła się w 1991 roku w małej miejscowości na południu Polski. Z wykształcenia jest nauczycielem i tłumaczem języka angielskiego, z zamiłowania – podróżniczką. Po pierwszej wizycie w Indiach, gdzie zrobiła kurs na nauczyciela jogi, postanowiła zostawić swoje stare życie za sobą i ponownie wyruszyć w nieznane. Samotne wyprawy do odległych krain otworzyły jej nowe drzwi – zaczęła regularnie prowadzić dzienniki, pisać wiersze i komponować piosenki. Po powrocie z Azji wydała swoją pierwszą książkę i tomik poezji. W wolnym czasie
śpiewa, tańczy, uczy się grać na basie i prowadzi warsztaty jogiczno-szamańskie.

{"register":{"columns":[]}}