W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Spotkanie samorządowców powiatu hajnowskiego z Minister Pauliną Hennig-Kloską i wiceministrem Mikołajem Dorożałą

05.01.2024

Samorządowcy powiatu hajnowskiego spotkali się z Panią Minister Klimatu i Środowiska Pauliną Hennig-Kloską i wiceministrem Mikołajem Dorożałą, by porozmawiać o problemach Puszczy Białowieskiej. W spotkaniu uczestniczył także Starosta Hajnowski Andrzej Skiepko.

Uczestnicy spotkania

Samorządowcy powiatu hajnowskiego spotkali się z Panią Minister Klimatu i Środowiska Pauliną Hennig-Kloską i wiceministrem Mikołajem Dorożałą, by porozmawiać o problemach Puszczy Białowieskiej. W spotkaniu uczestniczył wicemarszałek Senatu Maciej Żywno oraz wojewoda podlaski Jacek Brzozowski. Obecny był także Starosta Hajnowski Andrzej Skiepko.

Decydenci dyskutowali m. in. o rozwoju puszczy przy uwzględnieniu postulatów lokalnej społeczności i jednoczesnej trosce o przyrodę. Odpowiednie zarządzanie puszczy może przyczynić się do harmonijnego współżycia ludzi i przyrody, a także do promocji ekoturystyki, co ma długofalowe korzyści zarówno dla środowiska, jak i społeczności lokalnych.

Podejmując ważne decyzje będziemy wsłuchiwać się w głos środowisk lokalnych, naukowców, organizacji pozarządowych, leśników i samorządowców. Takich strategicznych decyzji potrzebuje m.in. Puszcza Białowieska – mówiła Pani Minister

Minister Hennig-Kloska w trakcie wizyty w Białowieży zapowiedziała przygotowanie dokumentu strategicznego dla Puszczy Białowieskiej:

 Zależy nam na wypracowaniu wspólnego, jednolitego głosu. Obecnie trwają prace nad ważnymi dokumentami, a wniosek jest jeden: potrzebujemy Konstytucji Dla Puszczy i taki dokument będziemy chcieli przygotować. Do wspólnego stołu zasiądziemy z lokalną społecznością, naukowcami, leśnikami

Otwartość na dialog i chęć współpracy ze społecznością lokalną to dobry początek - każdej ze stron zależy na trwałym kompromisie pomiędzy potrzebami ochrony Puszczy Białowieskiej a rozwojem regionu i dobrobytu społeczności lokalnej! Mieszkamy w wyjątkowym miejscu, w otoczeniu wyjątkowej przyrody, którą trzeba i należy chronić, przy jednoczesnym wytyczeniu a następnie wsparciu kierunków rozwoju regionu.

Opracowano na podstawie materiałów prasowych dostępnych na stronach Ministerstwa Klimatu

{"register":{"columns":[]}}