W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Spotkanie autorskie i promocja książki pt."W cieniu Puszczy Białowieskiej Ilustrowany przewodnik po międzywojennych dziejach lasu, jego włodarzy i mieszkańców"

25.11.2022

Plakat promujący wydarzenie. Na szarym tle informacje organizacyjne (zawarte w artykule) oraz okładka książki

SERDECZNIE ZAPRASZAMY na spotkanie autorskie i promocję książki pt. "W cieniu Puszczy Białowieskiej Ilustrowany przewodnik po międzywojennych dziejach lasu, jego włodarzy i mieszkańców" Bogusław Kosel , Ewa Pirożnikow , Anna Kulbacka, Bogumiła Jędrzejewska

Aula Internatu Technikum Leśnego (Park Dyrekcyjny 4)
Piątek, 25 listopada, godz. 14.00

Na spotkaniu można będzie zakupić książkę (cena 1 egz. − 63 zł)

Bogato ilustrowana książka ukazuje najważniejsze wydarzenia lat 1919-1939 w Puszczy Białowieskiej. Po ponad wiekowym panowaniu rosyjskim i ciężkich stratach okresu I wojny światowej spowodowanych niemieckim zarządem, ten niezwykły las trafił w ręce polskich leśników.
To wówczas − dzięki entuzjazmowi i kreatywności pokolenia niepodległości − zapoczątkowano działania i procesy, które kształtowały charakter Puszczy Białowieskiej przez następne sto lat, pomimo burzliwych wydarzeń XX wieku. Autorzy w kolejnych rozdziałach przedstawiają skutki I wojny światowej, powstanie i działalność Dyrekcji Lasów Państwowych w Białowieży, eksploatację puszczy, początki Białowieskiego Parku Narodowego, restytucję żubra, rozwój turystyki, polowania dyplomatyczne w Puszczy, społeczną działalność leśników, funkcjonowanie Państwowej Szkoły dla Leśniczych i budowę kościoła w Białowieży. Piękna oprawa graficzna książki i skład są dziełem Jarosława Chyry.
Dwudziestolecie międzywojenne to w historii Puszczy Białowieskiej fascynujący okres. Trwa intensywna eksploatacja lasu, a jednocześnie odkrywane są jego walory turystyczne i przyrodnicze. Rośnie pragnienie ochrony pradawnego kształtu Puszczy Białowieskiej i jej sława w kraju i za granicą.

Książkę można zamówić telefonicznie lub mailem:
Ośrodek Kultury Leśnej w Gołuchowie
ul. Działyńskich 2, 63-322 Gołuchów
okl@okl.lasy.gov.pl
tel. 62 76 15 045, 62 76 15 046

Zdjęcia (1)

{"register":{"columns":[]}}