W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Spektakl muzyczny "Dziecięcy świat dźwiękiem malowany" już za nami...

06.12.2022

Solistki na scenie

4 grudnia w niedzielę w Hajnowskim Domu Kultury odbył się spektakl muzyczny "Dziecięcy świat dźwiękiem malowany" w wykonaniu Studia Piosenki HDK podsumowujący stypendium artystyczne Marszałka Województwa Podlaskiego, które w tym roku otrzymała Marta Gredel Iwaniuk.

Tego popołudnia licznie zgromadzoną publiczność przywitała Pani Dyrektor Barbara Sadowska. Kilka słów o etapach realizacji stypendium, tematyce i osobach zaangażowanych w ten wyjątkowy projekt powiedziała sama autorka spektaklu.

"Dziecięcy świat dźwiękiem malowany" to opowieść o dziecku, jego prawach, potrzebach i marzeniach. Opowieść, której bohaterami jesteśmy my- DZIECI. Ale przecież dzieckiem jest się całe życie... dzieckiem rodziców, dzieckiem Bożym, dzieckiem tego świata.

Młody człowiek rodzi się z naturalną radością, ufnością i miłością do świata. Tylko czy te piękne cechy mają szansę przetrwać?

To w dużej mierze zależy od nas- RODZICÓW, NAUCZYCIELI...

Wychowanki Studia Piosenki HDK odegrały role spektaklowe ukazując i obrazując zarówno dziecięcą radość i uciechę, jak i krzywdę fizyczną oraz zaniedbanie emocjonalne.

Udział młodych artystek w tym wyjątkowym wydarzeniu wymagał nie tylko precyzyjnych umiejętności wokalnych, ale przede wszystkim aktorskich. Gratulujemy dziewczętom profesjonalizmu i zaangażowania w ten, jakże ważny temat.

Dziecięcy świat malowany dźwiękiem śmiechu, radości , ale także smutku i łez. Paleta emocji pielęgnowana przez najbliższe im osoby czyli nas. Rodziców. Weźmy je za rękę i prowadźmy przez życie, ale dajmy im czas na rozwój, na stawianie życiowych kroków bez oceniania i krytykowania.

Bezwzględnie pamiętajmy o ich prawach i potrzebach.

Pamiętajmy o nich jednocześnie NIGDY NIE ZAPOMINAJĄC O SOBIE

Teksty, scenariusz - Marta Gredel Iwaniuk

Muzyka - Marta Gredel Iwaniuk & Ernest Kamil Sienkiewicz

Akompaniament - Ernest Kamil Sienkiewicz

Dźwięk - Władysław Trusiewicz

Światło - Bartosz Plewa

Scenografia - Anna Tarasiuk

Piękne obrazy użyte do stworzenia scenografii to efekt pracy Koła Plastycznego MISZ MASZ działającego w Hajnowskim Domu Kultury oraz młodych solistek Studia Piosenki.

Patronat medialny:

Dziękujemy publiczności za przybycie. Doceniamy wszystkie słowa uznania i łzy wzruszenia, które pojawiły się u Państwa podczas spektaklu oraz bezpośrednio po nim- w chwilach rozmów, dyskusji

i wymiany zdań po tym emocjonującym wydarzeniu.

Spektakl będzie można obejrzeć w TV Podlasie. Jego fragmenty oraz rozmowy z wykonawczyniami w TVP3 Białystok.

Zadanie zrealizowane ze środków Województwo Podlaskie w ramach stypendium Marszałka Województwa Podlaskiego.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji ze spektaklu.

Zdjęcia wykonał Pan Andrzej Janiuk. Dziękujemy

Zdjęcia (4)

{"register":{"columns":[]}}