W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Specjalny Ośrodek -Szkolno Wychowawczy rozwija swoją ofertę edukacyjną – projekt „Laboratorium przyszłości”

27.10.2022

Powiat Hajnowski beneficjentem rządowego programu "Laboratoria przyszłości"

logotypy projektu: Ministerstwo Edukacji i Nauki, govtech Polska

Specjalny Ośrodek -Szkolno Wychowawczy w Hajnówce – jednostka oświatowa Powiatu Hajnowskiego jest jedyną placówką w regionie, która umożliwia realizację obowiązku szkolnego, kompleksowo zajmując się edukacją, wychowaniem i opieką nad osobami z różnymi niepełnosprawnościami w wieku od urodzenia do 24 roku życia. Uczniowie uczęszczający do placówki mają szansę rozwoju intelektualnego i usamodzielniania się. Realizacja projektu „Laboratorium przyszłości” jest tego potwierdzeniem.

Przypomnijmy – w 2021 r. Szkoła Podstawowa Specjalna, funkcjonująca w ramach  Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Hajnówce otrzymała 30 000,00 zł na realizację projektu „Laboratoria przyszłości”. To inicjatywa edukacyjna Ministerstwa Edukacji i Nauki skierowana do szkół podstawowych.  W ramach Laboratorium, wyposażenie placówki wzbogaciło się o nowy sprzęt elektroniczny i  AGD! Pracownia gospodarcza, przeznaczona do treningów kulinarnych, przeszła gruntowną metamorfozę – w ramach „Laboratorium” zakupiono płytę elektryczną, piekarnik i mikrofalówkę z funkcją piekarnika -  całość dopełniają nowoczesne meble, przystosowane do potrzeb uczniów. Za sprawą realizacji projektu, podopieczni Ośrodka korzystają z nowoczesnej, przyjaznej kuchni. A dzięki zakupionym sprzętom elektronicznym (również z projektu) - drukarki 3D wraz z wyposażeniem oraz sprzętu służącego do nagrywania filmu i wspomagającego robienie zdjęć, zajęcia informatyczne oraz warsztaty będą jeszcze ciekawsze!

Projekt „Laboratorium przyszłości” nie jest jedynym przedsięwzięciem realizowanym w Ośrodku. Placówka intensywnie się rozwija, systematycznie modernizując ofertę edukacyjną, dostosowując ją do nowoczesnych metod kształcenia. W Ośrodku trwa równocześnie realizacja projektu „Mieszkania wspomagane” – o tym więcej w kolejnym artykule!

Katarzyna Miszczuk

Zdjęcia (4)

{"register":{"columns":[]}}