W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

„Spalaj kalorie nie śmieci” – z sukcesem zakończyliśmy kolejną kampanię edukacyjną

21.02.2022

"Spalaj kalorie nie śmieci" - to hasło kolejnej kampanii, z którą wystartowaliśmy w grudniu 2021 r. Kampania zostanie zakończona w lutym 2022 r. wraz z przekazaniem materiałów promocyjnych dzieciom pozostającym w pieczy zastępczej.

Spalaj kalorie nie śmieci - materiały promocyjne - torba i ulotka, dostępne wraz z Gazetą Hajnowską na stole w Urzędzie

Tym razem zwróciliśmy uwagę na problem spalania śmieci w domowych piecach. W ramach nowej kampanii informowaliśmy o prawnych, przyrodniczych i zdrowotnych skutkach tego procederu oraz zagrożeniach dla naszego bezpieczeństwa.

Na potrzeby kampanii opracowane zostały tematyczne ulotki, które zostały rozdystrybuowane wśród mieszkańców za pośrednictwem urzędów gmin, Lokalnej Organizacji Turystycznej Region Puszczy Białowieskiej oraz Centrum Turystyki i Promocji Kraina Żubra. Przygotowaliśmy również cykl autorskich artykułów, które pojawiały się w naszych mediach – na stronie internetowej oraz Facebook.

W realizację kampanii po raz kolejny skutecznie „wciągnęliśmy” naszych mieszkańców - za pośrednictwem social mediów (portal Facebook) ogłosiliśmy konkurs z nagrodami - przygotowaliśmy ekologiczne torby, z hasłem przewodnim kampanii z rysunkiem autorstwa Pana Tomasza Samojlika - autora przygód o Żubrze Pompiku. Wystarczyło udostępnić post, w którym informowaliśmy o szkodliwych następstwach spalania śmieci – pierwsze 20 osób zgarnęło ekologiczne torby, notesy i długopisy USB. Materiały promocyjne przygotowane na potrzeby kampanii zostały również przekazane dzieciom pozostających w pieczy zastępczej oraz rozdystrybuowane wśród klientów Urzędu: ekologiczne torby były  dostępne wraz z numerem samorządowej Gazety Hajnowskiej.

Poza kampanią: monitoring jakości powietrza

W 2020 r. Powiat Hajnowski wprowadził monitoring jakości powietrza. Czujnik został zamontowany na ul. Filipczuka w Hajnówce, uzupełnia wiedzę nt. stanu jakości powietrza w mieście – przypomnijmy, że Urząd Miasta Hajnówka zamontował ich pięć w różnych lokalizacjach.
Sensor jakości powietrza mierzy koncentrację pyłów zawieszonych, dwutlenku azotu, ozonu oraz temperaturę, wilgotność i ciśnienie. Dostęp do wyników pomiaru, aktywnego przez całą dobę, umożliwia strona powiatu - na głównej tablicy, w strefie mieszkańca umieszczony został widget informujący o jakości powietrza. A jeśli chcielibyście wiedzieć gdzie i kiedy jest bezpiecznie, możecie skorzystać z darmowej aplikacji Airly, dostępnej w GooglePlay.

Inne kampanie

Kampania „Spalaj kalorie nie śmieci” to niejedyna akcja Powiatu Hajnowskiego. W ramach realizacji ustawowych działań staramy się poruszać ważne społecznie kwestie. "Nie wyrzucaj śmieci do lasu!"  - to hasło kampanii przygotowanej przez samorząd Powiatu Hajnowskiego we wrześniu 2021r. W ramach tego opracowano "zestaw na lodówkę" - ulotki z miejscem na notatki (harmonogram odbioru śmieci) oraz kolorowe magnesy autorstwa Pana Tomasza Samojlika - autora przygód o Żubrze Pompiku.

Z kolei w 2020 r. Starostwo Powiatowe w Hajnówce zainicjowało kampanię informacyjną z zakresu praw konsumenta – "12 porad na 12 miesięcy". Z  myślą o mieszkańcach przygotowaliśmy kalendarz na 2021 o analogicznym tytule, w którym każdy miesiąc opatrzony został poradą prawną. Porady prawne prezentował sympatyczny Żubr Żorż autorstwa Pana Tomasza Samojlika.

Co przyniesie rok 2022? Planujemy kolejne działania z zakresu edukacji, profilaktyki zdrowotnej i bezpieczeństwa. Zaglądajcie do nas!

Katarzyna Miszczuk

Materiały

Spalaj kalorie nie śmieci - ulotka
ulotka.pdf 0.30MB
Jakość powietrza w mieście - monitoring
{"register":{"columns":[]}}