W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Spalaj kalorie nie śmieci

Spalaj kalorie nie śmieci! Nowa Kampania Powiatu Hajnowskiego. U dołu herb powiatu: na żółtym tle wizerunek żubra i dwóch świerków. Obok napis w szarym kłębie dymu: Ciemny, drażniący, niebezpiecznie szkodliwy – taki jest dym powstający przy spalaniu śmieci – plastiku, folii, gumy, starych mebli, starego obuwia i odzieży.

Spalaj kalorie nie śmieci - to hasło kolejnej kampanii, z którą wystartowaliśmy w grudniu 2021 r. Kampania została zakończona w lutym 2022 r. wraz z przekazaniem materiałów promocyjnych dzieciom pozostającym w pieczy zastępczej.

Tym razem zwróciliśmy uwagę na problem spalania śmieci w domowych piecach. W ramach nowej kampanii informowaliśmy o prawnych, przyrodniczych i zdrowotnych skutkach tego procederu oraz zagrożeniach dla naszego bezpieczeństwa.

Na potrzeby kampanii opracowane zostały tematyczne ulotki, które zostały rozdystrybuowane wśród mieszkańców za pośrednictwem urzędów gmin. Przygotowaliśmy również cykl autorskich artykułów, które pojawiały się w naszych mediach – na stronie internetowej oraz Facebook.
W realizację kampanii po raz kolejny skutecznie „wciągnęliśmy” naszych mieszkańców - za pośrednictwem social mediów (portal Facebook) ogłosiliśmy konkurs z nagrodami - przygotowaliśmy ekologiczne torby, z hasłem przewodnim kampanii z rysunkiem autorstwa Pana Tomasza Samojlika - autora przygód o Żubrze Pompiku. Wystarczyło udostępnić post, w którym informowaliśmy o szkodliwych następstwach spalania śmieci – pierwsze 20 osób zgarnęło ekologiczne torby, notesy i długopisy USB. Materiały promocyjne przygotowane na potrzeby kampanii zostały również przekazane dzieciom pozostających w pieczy zastępczej oraz rozdystrybuowane wśród klientów Urzędu: ekologiczne torby były dostępne wraz z numerem samorządowej Gazety Hajnowskiej.

Skąd nazwa kampanii? Paląc śmieci, zatruwamy siebie i środowisko – a przecież Puszcza Białowieska to jeden z najcenniejszych obiektów przyrodniczych w Europie! Korzystajmy z uroków lasu ( i dostępnych ścieżek – pieszych, rowerowych, nordic walking, tras questowych) bez wątpliwej przyjemności wdychania szkodliwych substancji!

Kampania „Spalaj kalorie nie śmieci” została przygotowana w ramach realizacji „Programu Ochrony Środowiska na lata 2021 – 2024” z inicjatywy Wydziału Budownictwa i Ochrony Środowiska.

Materiały

Spalaj kalorie nie śmieci - ulotka
ulotka.pdf 0.30MB

Zdjęcia (1)

{"register":{"columns":[]}}