W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Simona K. Wołająca na Puszczy. Spektakl z Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie

17.12.2022

Plakat promujący wydarzenie - na białym tle informacje organizacyjne (data i miejsce spektaklu), logotypy: organizatora wydarzenia (Fundacji Inicjatyw Rozwojowych i Edukacyjnych), Hajnowskiego Domu Kultury, Miasta Hajnówka oraz funduszy norweskich
17 grudnia 2022 o godz. 18.00, Hajnowski Dom Kultury
Simona K. Wołająca na puszczy
MONODRAM AGNIESZKI PRZEPIÓRSKIEJ
Reżyseria: Anna Gryszkówna
Tekst: Piotr Rowicki
Kostiumy: Anna Maria Karczmarska
Teatr im. Juliusza Słowackiego
Spektakl w oparciu o książkę pt. „Simona. Opowieść o niezwyczajnym życiu Simony Kossak” autorstwa Anny Kamińskiej, wydanej przez Wydawnictwo Literackie w Krakowie.
Spektakl „Simona K.” opowiada o kobiecie, którą niełatwo jest zrozumieć i trudno pokochać.
Simona Kossak to nie leśny anioł ratujący sarny, ptaki i drzewa. To postać z krwi i kości.
Pełna konfliktów, żądna uznania, ale nie w pełni doceniona. to opowieść o kobiecie niezwykłej i pełnej sprzeczności. Silnej i zagubionej, bezkompromisowej i wrażliwej, ale przede wszystkim bardzo odważnej. Simona przez całe życie z czymś się mierzy – z nazwiskiem obarczonym legendą pokoleń artystów, oczekiwaniami rodziny, własnym wyobrażeniem szczęścia. Ostatecznie wybiera życie w odosobnieniu, wymagające siły i wiary w słuszność dokonanego wyboru.
Spektakl powstał dzięki „Fundacji Kultura nie boli” - twórcy Big Book Cafe&Festiwal
Premiera spektaklu miała miejsce 4 października 2020 r. My zobaczymy go juz 17 grudnia. Wstęp bezpłatny, ale obowiązuje rezerwacja miejsc!
{"register":{"columns":[]}}