W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Rozpoczynają się prace na drodze powiatowej Nr 1646B ul. Lipowej w miejscowości Siemianówka

23.08.2022

Nie tak dawno informowaliśmy o zakończeniu inwestycji drogowych na drogach powiatowych przy wsparciu Zarządu Województwa Podlaskiego (całkowity koszt zadania to 1,7 mln zł!). Dziś kolejny news – rozpoczyna się remont prace na drodze powiatowej Nr 1646B ul. Lipowej w miejscowości Siemianówka.

864 075,81 zł dla Powiatu Hajnowskiego na remont drogi powiatowej Nr 1646B ul. Lipowej w miejscowości Siemianówka z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg

Rozpoczęła się kolejna inwestycja samorządu Powiatu Hajnowskiego: z początkiem sierpnia br. wystartował remont ul. Lipowej w Siemianówce! Inwestor – samorząd Powiatu Hajnowskiego pozyskał na realizację zadania 339 664,00 zł z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Całkowita wartość inwestycji to 864 075,81.

W planie m.in. roboty rozbiórkowe i roboty ziemne oraz remont nawierzchni metodą nakładki asfaltowej o grubości 4 cm.Realizacja zadania potrwa do października 2022 r.

Inne powiatowe inwestycje z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w 2022 r.

Równocześnie trwa przebudowa dróg powiatowych nr 1623B ul. Targowej oraz nr 2329B ul. Poddolnej w Hajnówce, obejmująca m.in. przebudowę  jezdni, budowę i przebudowę zjazdów, budowę chodników, ścieżki rowerowej i miejsc postojowych. Prace zmierzają ku końcowi. Zgodnie z harmonogramem prace potrwają do listopada 2022 r. Całkowita wartość zadania to to ponad 5,1 mln zł, z czego 2,5 mln to wartość dofinansowania z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Z kolei w czerwcu br. ukończono remont drogi powiatowej nr 1779B na odcinku drogi krajowej nr 66 do ul. Topolowej w Czeremsze. Całkowita wartość tego zadania to ponad 1,9 mln zł. Na ten cel Powiat Hajnowski pozyskał dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w wysokości 978 363, 52 zł. Gmina Czeremcha zadeklarowała współfinansowanie inwestycji.

Polski Ład na powiatowych drogach

5,2 mln zł to całkowita wartość remontu dróg w powiecie hajnowskim w gminach Czeremcha (1780B), Kleszczele (nr 1777B), Dubicze Cerkiewne (1670B), Narew (1618B) oraz Hajnówka (nr 1655B). Na ten cel samorząd powiatu otrzymał dofinansowanie w wysokości  4 987 000,00 zł  z II edycji Programu Inwestycji Strategicznych Polski Ład. Przygotowywana jest umowa z Wykonawcą inwestycji, prace niedługo ruszają, mają potrwać do 2024 r.

Modernizacja istniejącej infrastruktury drogowej to ważny bodziec rozwoju regionu. Dzięki intensywnemu pozyskiwaniu funduszy mamy szansę zniwelować dotychczasowe braki w zakresie infrastruktury drogowej. Potrzeb jest wiele, w miarę środków budżetowych staramy się reagować i inwestować tam, gdzie jest to konieczne. Realizujemy nie tylko wielkie inwestycje - działania w ramach bieżącego utrzymania dróg, gdzie niwelowane są ubytki na drogach powiatowych, mają ogromne znaczenie dla bezpieczeństwa. W 2021 r. suma wydatków a na drogi publiczne powiatowe zamknęła się w kwocie ponad 6,3 mln zł, co stanowi 10,1% ogółu wydatków. Kwota będzie jeszcze większa, gdybyśmy ujęli inwestycje na drogach gminnych, realizowanych w ramach projektów scaleniowych. Choć znajdujemy się w trudnej, po-pandemicznej rzeczywistości, a inflacja przyspiesza, co powoduje wzrost cen – dużo większy, niż przygotowane szacunki, to staramy się dopełnić wszelkich starań, by zrealizować plan modernizacji powiatowych dróg. Kluczem do sukcesu pozostaje współpraca – dziękuję Panu Wojewodzie, Zarządowi Województwa Podlaskiego, Radnemu Wojewódzkiemu Panu Mikołajowi Janowskiemu oraz wójtom i burmistrzom za wspieranie naszych działań – mówi Starosta Hajnowski Andrzej Skiepko.

Katarzyna Miszczuk

{"register":{"columns":[]}}