W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Samorządowcy zapraszają do regionu Puszczy Białowieskiej. Od 1 lipca koniec specjalnej strefy

04.07.2022

1 lipca w Białowieży odbył się briefing prasowy zorganizowany przez Lokalną Organizację Turystyczną Region Puszczy Białowieskiej, z udziałem przedstawicieli samorządów i branży turystycznej. W tym samym dniu Białowieżę odwiedził lider Porozumienia, Jarosław Gowin.

Podczas konferencji - przy głosie Starosta Hajnowski Andrzej Skiepko

Od 1 lipca przestało obowiązywać rozporządzenie MSWiA o czasowym zakazie przebywania w 183 miejscowościach na obszarze przygranicznym województw podlaskiego. Tym samym Białowieża, Białowieski Park Narodowy, Topiło i inne turystyczne atrakcje regionu są już dostępne!

Podczas konferencji prasowej przedstawiciele samorządów, BPN i branży turystycznej mówili o tym, jak ważna jest do decyzja dla gospodarki regionu oraz zachęcali turystów do przyjazdu. Głos zabrał m.in. Starosta Hajnowski Andrzej Skiepko.

Region Puszczy Białowieskiej to miejsce bezpieczne i mające turystom wiele do zaoferowania – podkreśla Starosta Hajnowski Andrzej Skiepko. – W parze z rozbudowaną ofertą branży turystycznej idą działania ukierunkowane na rozwój turystyki, podejmowane przez lokalne samorządy. Powiat Hajnowski w ostatnim czasie podjął działania zmierzające do wzbogacenia istniejącej oferty turystycznej. Dzięki dofinansowaniu przez Zarząd Województwa Podlaskiego na rowerowej mapie regionu pojawiły się dwa nowe szlaki rowerowe z niezbędną infrastrukturą. Ponadto przez nasz region biegnie ogólnopolski szlak Green Velo. Z kolei z Programu Polska -Białoruś – Ukraina 2014-2020 pozyskaliśmy środki na odnowienie zielonego szlaku rowerowego o długości 42 km, łączącego Białowieżę z Topiłem, w kierunku Dubicz Cerkiewnych.  Ponadto odnowiliśmy 100 km szlaków nordic walking wytyczonych w okolicy miasta Hajnówka – kije można wypożyczyć w powiatowym Centrum Turystyki i Promocji KRAINA ŻUBRA. Przed nami prace związane z poszerzeniem oferty tras questowych, ponadto planujemy kontynuować naszą współpracę z lokalnymi twórcami – na przełomie lipca/sierpnia do naszego Centrum Promocji, mieszczącego się przy drodze do Białowieży, wracają Kiermasze Produktów Lokalnych. W planach na ten sezon pozostają także rajdy rowerowe, rajdy nordic walking oraz inne przedsięwzięcia promujące turystykę aktywną, które będziemy realizować samodzielnie lub w partnerstwie na forum Lokalnej Organizacji Turystycznej „Region Puszczy Białowieskiej” – wylicza Starosta Andrzej Skiepko.

Żubry i inne atrakcje regionu

Odkryj region Puszczy Białowieskiej! Czekają na Was trasy rowerowe - także te nowo wytyczone, odnowione ścieżki nordic walking, trasy piesze, questowe (zachęcamy do skorzystania z aplikacji Questy - Wyprawy Odkrywców ), a niedługo rusza kolejka wąskotorowa (pierwszy start 9 lipca podczas IV Pikniku Leśnego w Nadleśnictwo Hajnówka, Lasy Państwowe)

Ponadto zobaczycie przyrodnicze osobliwości w Białowieskim Parku Narodowym, popłyniecie kajakiem meandrami podlaskiej Amazonki - rzeki Narew, przekonacie się, że nie taka Baba Jaga straszna jak ją malują (zwłaszcza ta ze wsi Orzeszkowo :P), poznacie kulturowe skarby regionu - na poły legendarne i cudowne dosłownie!

Zalewy Bachmaty, Repczyce i Siemianówka oferują błogi plażing - smażing, wioski tematyczne i ośrodki kultury - ciekawe warsztaty i.... długo by wymieniać! Nadmienimy tylko, że całość uzupełnia pyszna kuchnia i bogata oferta branży turystycznej - różnorodność turystycznej oferty regionu sprawia, że KAŻDY znajdzie u Nas coś dla siebie!

Odpocznij w cieniu najstarszego lasu Europy!

Katarzyna Miszczuk

Materiały

Oferta Regionu Puszczy Białowieskiej

Zdjęcia (1)

{"register":{"columns":[]}}