W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Rozbudowa i przebudowa ul. Górnej w Hajnówce (drogi powiatowej nr 2323B) w ramach I etapu idzie zgodnie z planem!

04.07.2023

Kompleksowa przebudowa ul. Górnej w Hajnówce trwa! To długo wyczekiwana inwestycja, realizowana przez samorząd powiatu hajnowskiego.

Prace na ulicy Górnej

flaga i godło Polski

Informujemy o postępach w ramach przebudowy ul. Górnej w Hajnówce. Zakończono prace związane z przebudową kanalizacji deszczowej oraz z zakresu branży elektrycznej. Aktualnie trwają działania związane z przebudową jezdni i  przebudową skrzyżowania z drogą wojewódzką 689 – powstaje nowa nawierzchnia. Docelowo w ramach I etapu zaplanowano także przebudowę zjazdów indywidualnych i publicznych, przebudowę chodników, wymianę oznakowania pionowego, rozbiórkę istniejącego mostu i budowę ścieżki rowerowej.

Imponująco przedstawia się zakres prac, jak również finansowa wartość inwestycji. Pierwszy etap będzie realizowany przy współudziale Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Samorząd powiatu pozyskał na ten cel ponad 2 456 434,53 zł (kwota dofinansowania wynosi 70% kosztów kwalifikowalnych deklarowanej wartości zadania), zaś całkowita wartość przebudowy w ramach I etapu zamknie się w kwocie 5 188 093,26 zł.

Zgodnie z umową prace potrwają do października 2023 r., a następnie – rozpocznie się II etap przebudowy. Realizacja II etapu będzie możliwa dzięki dofinansowaniu z rządowego Funduszu Polski Ład: wartość dofinansowania dla II etapu inwestycji wynosi 9 974 000,00 zł, zaś wartość II etapu rozbudowy to koszt 11 580 111,76 zł, prace zostaną rozpoczęte w 2023 r.

Całkowity koszt inwestycji opiewa na 16,9 mln zł! I na tym powiatowe inwestycje się nie zakończą! Nie zamierzamy osiadać na rogatkach (tj. laurach :P) – więcej informacji wkrótce!

Katarzyna Miszczuk

Zdjęcia (3)

{"register":{"columns":[]}}