W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Rok szkolny 2022/2023 - list Starosty Hajnowskiego do społeczności szkolnej

01.09.2022

Herb Powiatu Hajnowskiego

Hajnówka, 1 września 2022

Szanowni Państwo,
Dyrektorzy, Nauczyciele, pracownicy placówek oświatowych,
drodzy uczniowie,

inauguracja roku szkolnego 2022/2023 to symboliczny powrót – po wakacyjnej przerwie, społeczność szkolna spotka się w murach placówek oświatowych. Wierzę, że będzie to czas bezpiecznej nauki i pracy, wypełniony kolejnymi sukcesami, zdobywaniem nowych doświadczeń i wiedzy.

Drodzy uczniowie, z okazji rozpoczęcia roku szkolnego, w imieniu samorządu Powiatu Hajnowskiego życzę Wam, aby atmosfera podniosłości wtórująca pierwszemu dniu w szkole, towarzyszyła Wam przez kolejne miesiące nauki, zaś pobyt w szkole był czasem osobistego rozwoju i pasji, a także obfitował w sukcesy oraz pozytywne chwile w gronie przyjaciół. W tym wyjątkowym dniu szczególnie myślę o tegorocznych maturzystach - przed Wami intensywne przygotowania do matury, po którym będzie musieli sobie odpowiedzieć na pytanie – co dalej?  Decyzja, którą podejmiecie zaważy o Waszym dalszym życiu i karierze zawodowej, dlatego maksymalnie wykorzystacie ostatni rok pobytu w swojej szkole.

Równie ciepło pragnę przywitać uczniów klas pierwszych, którzy zdecydowali się kontynuować naukę w hajnowskich szkołach średnich. Hajnowskie placówki oświatowe to gwarancja solidnego wykształcenia, możliwość udziału w ciekawych projektach edukacyjnych – w tym także zagranicznych, możliwość korzystania z atrakcyjnych programów stypendialnych (w tym ze Stypendium im. Simony Kossak, ustanowionego przez Radę Powiatu Hajnowskiego). Nauka w szkołach powinna odbywać się w taki sposób, aby uczniowie uważali ją za cenny dar, a nie ciężki obowiązek – twierdził słynny fizyk Albert Einstein. Sukcesy uczniów, systematycznie rosnąca liczba stypendystów oraz obecność naszych szkół w prestiżowych rankingach przekonują, że hajnowskie szkoły średnie wpisują się w słowa laureata Nagrody Nobla. Jestem przekonany, że w niedalekiej przyszłości znacząca część sukcesów szkoły, do której uczęszczacie, stanie się Waszym udziałem.

Rodzicom i opiekunom życzę zaś, aby sukcesy i osiągnięcia dzieci były dla Państwa źródłem radości i powodem do dumy.
Dyrektorom, Nauczycielom oraz pracownikom placówek oświatowych życzę, aby Państwa profesjonalizm w pracy zawodowej, realizacja misji, jaką jest trud wychowania kolejnych pokoleń, były źródłem nieustannej satysfakcji i zawodowego spełnienia.

W ostatnich słowach do wszystkich członków społeczności szkolnej kieruję życzenia bezpiecznego, zdrowego i udanego roku szkolnego 2022/2023, obfitującego w sukcesy i pozytywne wspomnienia.

Starosta Hajnowski
Andrzej Skiepko

 

{"register":{"columns":[]}}