W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Ręcznik życia w Policznej

Ręcznik życia w Policznej
2021-08-20 16:00
 

Ręcznik życia w Policznej, Policzna (gmina Kleszczele) Świetlica Wiejska w Policznej 
  • KIEDY

    20 sierpnia 2021 (piątek)

    godz. 16:00

    DODAJ DO KALENDARZA
  • GDZIE

    Ręcznik życia w Policznej

    Policzna (gmina Kleszczele) Świetlica Wiejska w Policznej

Ręcznik życia w Policznej. Data: 20.08.2021, godz. 16.00 miejsce: świetlica wiejska w Policznej

Zapraszamy do projektu „Ręcznik życia” realizowanego przez Fundację Oni to My.
Tkanina lniana wędruje po świetlicach, wioskach, GOKach… osoby uczestniczące w projekcie wspólnie wybiorą wzory charakterystyczne dla danej wsi/społeczności  i wyszyją swój „pasek”- swój wzór…
Zapraszamy do udziału mieszkańców Policznej i okolic do tworzenia…. De facto  ręcznik  stanie się  wzornikiem haftu, który będzie prezentowany w formie wystawy jednego zabytku stworzonego przez mieszkańców powiatu bielskiego i hajnowskiego.
Alina Dębowska- opiekun projektu jest etnografem ale bez wątpienia jest  “tutejszą- naszą” liderką wnoszącą wiele do dorobku kulturowego i promocji regionu.  Projekty Aliny przyczyniają się do wzmocnienia więzi międzypokoleniowych, aktywizacji środowiska, zachowania dziedzictwa kulturowego regionu oraz dobrego zagospodarowania czasu wolnego dzieci i młodzieży. Jest współautorką projektu badawczego zajmującego się ochroną ręcznika obrzędowego na terenie powiatu bielskiego i hajnowskiego. W ramach projektu powstała strona internetowa www.bielskirecznik.pl - największa baza internetowa ręcznika- ponad 500 obiektów zinwentaryzowanych w terenie. Działania zostały docenione przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, który objął projekt honorowym patronatem. W ramach projektu odbywają się warsztaty, prelekcje. Powstała wystawa planszowa, która wędruje od wioski do wioski.

Zdjęcia (1)

{"register":{"columns":[]}}