W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Przyszli budowlańcy będą szlifować umiejętności w nowej pracowni!

01.06.2023

kolaż zdjęć przedstawiający efekt w trakcie remontu i po

Zespół Szkół Zawodowych w Hajnówce ciągle się rozwija - kierunki kształcenia odpowiadające potrzebom rynku pracy, realizacja projektów z wykorzystaniem funduszy unijnych (w tym Erasmus!) plus aktywna współpraca z przedsiębiorcami procentują – uczniowie od pierwszych dni nauki w szkole technicznej mają kontakt z wybraną branżą, którą poznają od kuchni. Płatne staże, praktyki, lekcje tematyczne, dodatkowe stypendia – na takie bonusy nauki w szkole technicznej mogą liczyć wszyscy ósmoklasiści, którzy zdecydują się na naukę w szkole technicznej. Zespół Szkół Zawodowych w Hajnówce współpracuje z czołowymi przedsiębiorstwami i zakładami produkcyjnymi z regionu, m.in.: z Pronar Sp. z o.o. (od 2021 r.); Danwood S.A. (od 2015 r.), PUK w Hajnówce (od 2020 r.) i  Unihouse S.A. (od 2021 r.).

Dzięki współpracy z firmą Danwood, obecni i przyszli adepci budownictwa będą realizować zajęcia praktyczne w nowej pracowni! Przedsiębiorstwo Danwood ufundowało gruntowny remont pracowni oraz materiały edukacyjne. Wymieniono elektrykę, powstały nowe boksy oraz zmodernizowano wystrój. W prace remontowe zaangażowali się, a jakże, przyszli budowlańcy! Firma Danwood jest obecna w życiu szkoły i wspiera uczniów w stawianiu pierwszych kroków w zawodzie – najlepsi uczniowie tego kierunku otrzymują stypendia w kwocie 200 zł, a uczniowie klas pierwszych – podręczniki do nauki. A  w przyszłości adepci budownictwa mogą liczyć na zatrudnienie i dobre zarobki!

Technikum budownictwa - perspektywy zawodowe

Nauka w technikum budownictwa to przyszłościowy kierunek – technik budownictwa jest zawodem bardzo poszukiwanym na rynkach pracy zarówno w Polsce, jak i za granicą. Uzyskanie tego tytułu umożliwia podjęcie pracy w przedsiębiorstwach budowlanych, w laboratoriach, w administracjach budynków, w biurach projektowych, w charakterze asystentów projektanta, jak również pozwala kierować własną firmą budowlaną. A praktyka pokazuje, że dziewczyny radzą sobie w budowlance równie dobrze, co ich koledzy! Uczący się w technikum budownictwa, mają możliwość szlifowania umiejętności (w nowych pracowniach!) w ramach dwóch kwalifikacji: wykonywania robót murarskich i tynkarskich oraz organizacji i kontroli robót budowlanych oraz sporządzanie kosztorysów.  A od nowego roku szkolnego startuje nowy przedmiot dot. montażu i uruchamiania najnowszych rozwiązań technologicznych z zakresu OZE. Przyszli budowlańcy będą zgłębiać wiedzę nt. niskiej emisji i zielonej energii. Zespół Szkół Zawodowych ciągle się zmienia – skorzystaj i aplikuj!

Katarzyna Miszczuk

Materiały

Strona internetowa szkoły
Hajnowskie szkoły średnie – COOL Schools! Zobacz "Informator ośmoklasisty"

Zdjęcia (4)

{"register":{"columns":[]}}