W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Przewodnik turystyczny po wioskach tematycznych Polski Wschodniej

07.05.2024

Na zielonym tle grafika polski z wyróżnieniem trzech województw

Wydawnictwo Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie opublikowało dwie monografie naukowe oraz przewodnik turystyczny, prezentujący ofertę wiosek tematycznych w Polsce Wschodniej.

To efekty dwóch laty pracy w ramach projektu „Badanie oraz promowanie idei polskości i tradycji regionalnych w wioskach tematycznych Polski Wsch”

Za autorami zapraszamy do odkrywania niezwykłych trzynastu wiosek tematycznych znajdujących się w Polsce Wschodniej z pomocą tego przewodnika, który został wydany w czterech językach. W środku znajdziemy fascynujące historie, praktyczne wskazówki i inspirujące miejsca do odwiedzenia czy noclegu. Powiat Hajnowski w przewodniku reprezentują Lipiny – wioska Bulwy i Borysówka– wieś Drewniana, w której nie będą się nudzić i młodsi, i starsi turyści.

Przewodnik turystyczny oraz dwie monografie naukowe. Publikacje do bezpłatnego pobrania dostępne są na stronie projektu.

Materiały

Przewodnik po wioskach tematcznych, wersja online
{"register":{"columns":[]}}