W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Przebudowa odcinków dróg powiatowych 1623B i 2329B ul. Targowej i Poddolnej w Hajnówce ruszyła!

18.11.2021

Rozpoczęła się kolejna, duża inwestycja samorządu Powiatu Hajnowskiego: z początkiem września wystartowała przebudowa odcinków dróg powiatowych 1623B i 2329B ul. Targowej i Poddolnej w Hajnówce.

Ul. Poddolna - przygotowania do prac

Logotypy Funduszu: Flga i godło Polski

Inwestor – samorząd Powiatu Hajnowskiego pozyskał na realizację zadania 2 562 885,24 zł z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Całkowita wartość inwestycji to 5 195 001,04 zł.

W ramach realizacji przedsięwzięcia zaplanowano:

  • w zakresie przebudowy ul. Targowej: przebudowę  jezdni, budowę i przebudowę zjazdów, budowę chodników, ścieżki rowerowej, miejsc postojowych, prace sanitarne i elektryczne.
  • w zakresie przebudowy ul. Poddolnej: przebudowę jezdni, chodników, przebudowę i budowa zjazdów indywidualnych i publicznych oraz budowę ścieżki rowerowej.

Aktualnie trwają przygotowania do prac sanitarnych, kolejny etap to roboty budowlane branży drogowej – zgodnie z harmonogramem mają ruszyć w maju 2022 r. Prace związane z przebudową dróg potrwają do października 2022 r., przewidywany termin oddania zadania to listopad 2022 r.

Inwestycja w Hajnówce to jedna z trzech, na które Powiat Hajnowski pozyskał fundusze z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w 2021 r. Równolegle rozpoczęto remont drogi powiatowej nr 1779B na odcinku drogi krajowej nr 66 do ul. Topolowej w Czeremsze, z kolei w listopadzie br. zakończono przebudowę drogi powiatowej nr 1481B na odcinku granica powiatu – Puchły – Trześcianka (gmina Narew). 

Łączna wartość środków z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, które Powiat Hajnowski pozyskał na realizację tych trzech zadań to ponad 3,8 mln zł, zaś całkowita wartość inwestycji– blisko 7,7 mln zł.

Katarzyna Miszczuk

{"register":{"columns":[]}}