W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Przebudowa drogi powiatowej nr 1481B w miejscowości Puchły

03.09.2021

Kolaż zdjęć: po lewej sierpień 2021 - bruk, po prawej wrzesień 2021 - prace na drodze Powiatowej, roboty rozbiórkowe

logotyp Rządowy Fundusz Dróg Samorządowych: flaga i godoło Rzeczypospolitej Polskiej

Rozpoczęła się przebudowa drogi powiatowej nr 1481B na odcinku granica powiatu – Puchły – Trześcianka (gmina Narew)– to jedna z trzech inwestycji, która zostanie zrealizowana przez Powiat Hajnowski dzięki skutecznemu aplikowaniu o środki z Rządowego Funduszu Dróg Samorządowych.

Prace na drodze o dł. 850 m obejmują wyrównanie i wzmocnienie istniejącej podbudowy, wykonanie nawierzchni z betonu asfaltowego, wykonanie obustronnych poboczy, przebudowę istniejących zjazdów, remont przepustów pod zjazdami oraz odmulenie obustronnych przydrożnych rowów.

Aktualnie trwają prace związane z robotami rozbiórkowymi i ziemnymi. Zgodnie z harmonogramem, termin oddania zadania przypada w listopadzie 2021 r.

Całkowita wartość inwestycji to 548 046,27 zł, z czego dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg  to 274 023,14 zł (50%). Pozostała część zostanie wydatkowana z budżetu inwestora  tj. Powiatu Hajnowskiego.

Przebudowa drogi w miejscowości Puchły to jedno z trzech zadań dofinansowanych z Funduszu Dróg Samorządowych w 2021 r. Pozostałe dwie inwestycje to:

  • Przebudowa odcinków dróg powiatowych 1623B i 2329B ul. Targowej i Poddolnej w Hajnówce
  • Remont odcinka drogi powiatowej 1779B od drogi krajowej 66 do ul. Topolowej w Czeremsze

W przypadku obu tych inwestycji, trwają procedury przetargowe.

Powiat Hajnowski w miarę możliwości budżetowych, stara się korzystać ze wsparcia finansowego, jakim jest Fundusz Dróg Samorządowych. Naszym priorytetem jest dbałość o zaspokajanie potrzeb społeczności lokalnej oraz inicjowanie przedsięwzięć  wspierających rozwój gospodarczy, a temu niewątpliwie służą inwestycje drogowe  - mówi Starosta Hajnowski Andrzej Skiepko.

Katarzyna Miszczuk

Zdjęcia (2)

{"register":{"columns":[]}}