W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Przebudowa budynku mieszkalnego jednorodzinnego z przeznaczeniem na budynek mieszkań treningowych dla osób z niepełnosprawnością

Kolaż zdjęć prezentujący efekty przebudowy: od lewej 2020 r. odrapany budynek bez dachu, zarośnięty plac - budynek w trakcie prac, po prawej: rok 2022 nowy dach, nowy tynk, wysprzątany plac wokół

k

Beneficjent: Powiat Hajnowski
Realizator: Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Hajnówce
Wartość projektu: 921 776,02
Dofinansowanie: 626 807,67
Program: Regionalny Program Operacyjny Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020
Termin realizacji: 2019-2021
Osiągnięte rezultaty:
Powiat Hajnowski zakończył przebudowę budynku mieszkalnego z przeznaczeniem na budynek mieszkań wspomaganych dla uczniów z niepełnosprawnością. Mieszkania będą funkcjonowały przy Specjalnym Ośrodku Szklono – Wychowawczym w Hajnówce – placówce wspierającej proces edukacji dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną.
W ramach przebudowy zaadoptowano budynek o powierzchni 120m2 (dawny zakład szyldów) – w efekcie powstały dwa mieszkania wspomagane a plac przed mieszkaniami i wokół budynków zostanie zagospodarowany zielenią: powstaną rabaty kwiatowe, ogródek warzywny i miejsca do odpoczynku – pozostające pod opieką uczniów.
Mieszkania wspomagane - miejsce, w którym najstarsi uczniowie od poniedziałku do piątku będą mieszkać i uczyć się samodzielności przez całą dobę, stanowi dopełnienie oferty edukacyjnej Ośrodka.
Kolejny etap to wyposażenie mieszkań, kursy i szkolenia dla nauczycieli i wreszcie – organizacja zajęć w mieszkaniach. To wszystko będzie miało miejsce w ramach nowego projektu z udziałem środków unijnych. Decyzją Zarządu Województwa Podlaskiego, Powiat Hajnowski otrzymał ponad 1,2 mln zł dofinansowania na realizację projektu „Mieszkania wspomagane”. 28 lutego 2022 została podpisana umowa o realizacji zadania.  Więcej informacji wkrótce.

Zdjęcia (2)

{"register":{"columns":[]}}