PRONAR podsumował rok! Uroczystość z udziałem Starosty Hajnowskiego Andrzeja Skiepko
31.12.2024
Pronar podsumował rok! Największy pracodawca w naszym regionie, napędza rozwój regionu i wspiera edukację kadr!
Jak słusznie zauważył Starosta Hajnowski Andrzej Skiepko, w naszym regionie w każdej rodzinie są pracownicy Pronaru. Przedsiębiorstwo jest siłą gospodarki naszego powiatu i kraju, częścią historii wielu mieszkańców – wielopokoleniową.
Pracownicy wraz z zaproszonymi gośćmi zgromadzili się w głównej siedziby firmy w Narwi, by wysłuchać podsumowania 2024 r. Prezes Rady Właścicieli Pronar Sergiusz Martyniuk, podkreślił wyjątkowe wyzwania, jakie przyniosły ostatnie lata – od dostosowania się do warunków pandemii w 2022 roku, przez nadzieję na gospodarcze ożywienie w 2023 roku, aż po globalną recesję w 2024. Pomimo trudnej sytuacji na rynku, Pronar nie tylko utrzymał pozycję jednego z liderów w Europie, ale też zdołał postawić solidne fundamenty pozwalające na prężne wejście w kolejny rok, 2025 i późniejsze lata.
Podczas uroczystości zasłużeni pracownicy Pronaru zostali odznaczeni medalami za zasługi w działalności społecznej, za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej oraz odznaką honorową "Zasłużony dla Rolnictwa".
Odznaczenia wręczyli Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Czesław Siekierski, Wojewoda Podlaski Jacek Brzozowski oraz Prezes Rady Właścicieli Pronar Sergiusz Martyniuk, doceniając zaangażowanie i wkład wyróżnionych osób w rozwój lokalnej społeczności.
Na zakończenie wydarzenia Chór Pronaru wprowadził gości w świąteczny nastrój, wykonując krótki koncert kolęd.
Pronar jest liderem w produkcji i sprzedaży maszyn oraz urządzeń dla rolnictwa, usług komunalnych oraz branży transportowej. Firma ma dziewięć zakładów produkcyjnych, w których pracuje ponad 3 tysiące pracowników. W fabrykach przetwarza się miesięcznie ponad 10 tys. ton stali. Pronar wysyła swoje produkty do 82 krajów na świecie, ma sieć dilerską we wszystkich krajach UE, ponadto współpracuje z partnerami z Azji, obu Ameryk, Afryki i Australii.
Życzymy kolejnych sukcesów!
Za: Pronar