W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Promocja koncepcji wdrożenia e-rowerów w regionie - po raz trzeci

08.09.2021

Powiat Hajnowski w porozumieniu z Politechniką Białostocką bada możliwość wdrożenia innowacyjnych modeli transportu w regionie.

Rozwój koncepcji e-rowerów w regionie. 77 660 euro - wartość projektu

logotyp projektu: trzy loga

13 sierpnia 2021 odbyło się ostatnie spotkanie prezentujące efekty realizacji projektu MARA – ze względu na trwającą pandemię, o kierunkach rozwoju mobilności w regonie rozmawialiśmy z uczestnikami online, za pośrednictwem platformy Microsoft Temas. Po krótkiej prezentacji założeń projektu, przystąpiliśmy do omówienia strategicznych założeń budowy systemu e-rowerów w regionie wraz z charakterystyką analizy wykonalności prawnej i uruchomienia systemu stacji ładowania rowerów elektrycznych oraz wypożyczalni rowerów w trzech lokalizacjach na terenie Powiatu Hajnowskiego. Wspólnie z uczestnikami dokonaliśmy analizy SWOT wdrożenia koncepcji e-bike w regionie Puszczy Białowieskiej oraz dyskutowaliśmy nt. alternatywnych kierunków mobilności i ich znaczenia dla gospodarki regionu oraz rozwoju turystycznego.

Formuła spotkań w ramach projektu została wyczerpana – przed zespołem MARA – Powiat Hajnówka ostatnie czynności w związku z realizacją zadania. Koncepcja wdrożenia e-rowerów w regionie zostanie wdrożona w nowobudowanej strategii rozwoju regionu, nad którą Powiat Hajnowski współpracuje razem z innymi samorządami – w ramach Partnerstwa Południowo-Wschodniego Podlasia. Ponadto w sierpniu br. w porozumieniu z politechniką Białostocką - partnerem w projekcie, pracowaliśmy nad spotem promocyjnym, efekty już niebawem!
Katarzyna Miszczuk

{"register":{"columns":[]}}