W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Program "Profilaktyka 40 plus" przedłużony

16.12.2021

Program został wydłużony do 30 czerwca 2022 r.

#badaMYsię Profilaktyka 40 plus - Pakiet nieodpłatnych badań diagnostycznych dla Polaków od 40. roku życia. Badaj się i bądź zdrów. Logotypy: Polski Ład, Ministerstwa Zdrowia, Narodowego Funduszu Zdrowia.

Program Profilaktyka 40 Plus wystartował w całej Polsce 1 lipca 2021 r., a 11 grudnia 2021 r. weszło w życie rozporządzenie Ministra Zdrowia o wydłużeniu programu do 30 czerwca 2022 r.

Profilaktyka 40 Plus to program badań diagnostycznych, z którego skorzystać może każda osoba po 40 r.ż. bez skierowania lekarza. Pandemia koronawirusa spowodowała zaniedbanie badań profilaktycznych, a to właśnie dzięki nim możemy na wczesnym etapie zdiagnozować problemy zdrowotne.

Wiele chorób, zwłaszcza w swoim początkowym stadium rozwoju, nie daje niepokojących objawów. Dzięki badaniom profilaktycznym można wykryć chorobę bardzo wcześnie i uniknąć długotrwałego, a czasem nieskutecznego leczenia, które jest konsekwencją zbyt późnej diagnozy.
Aby wziąć udział w Programie, należy wypełnić Ankietę Profilaktyki 40 PLUS i zgłosić się do wybranej przychodni lub laboratorium, które biorą udział w programie. Wykaz placówek, gdzie można wykonać pakiet badań, dostępny jest na stronie pacjent.gov.pl. Przypominamy, że w Prgoramie bierzu udział hajnowski szpital.

Badania dzielą się na badania dla kobiet, mężczyzn i pakiet wspólny. Pacjenci mogą liczyć na podstawowe badania takie jak morfologia krwi, stężenie cholesterolu całkowitego, stężenie glukozy we krwi, badanie ogólne moczu, ocena funkcji wątroby, krew utajona w kale oraz w przypadku mężczyzn PSA, czyli badanie w kierunku raka prostaty.

 

Materiały

Informacja o Programie
Jakie badania w prgramie "Profilaktyka 40plus"
{"register":{"columns":[]}}