W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Pracowite wakacje uczniów z ZSZ w Hajnówce

05.07.2022

Przyszli technicy z Zespołu Szkół Zawodowych w Hajnówce aktywnie wykorzystują wakacyjną przerwę - nawiązują branżowe kontakty, zdobywają zawodowe doświadczenie i zarabiają swoje pierwsze pieniądze.

Na tle grafiki prezentującej budynek ZSZ informacja o przyznaniu szkole tytułu "Orły edukacji" i Akredytacja Erasmusa

Szkoła dzięki aktywnemu pozyskiwaniu funduszy i swoim kontaktom z przedsiębiorcami oraz otoczeniem biznesowym, umożliwia zainteresowanym uczniom udział w płatnych stażach. W ramach projektu "Podniesienie jakości kształcenia zawodowego w Zespole Szkół Zawodowych w Hajnówce poprzez realizację kompleksowego programu rozwojowego szkoły - II edycja" grupa 50 uczniów od 27.06 przez najbliższy miesiąc odbywa staż w przedsiębiorstwach z regionu. Każdy z nich zarobi 2200 zł netto. Z kolei w ramach projektu "Praktycy", uczniowie kierunków technicznych pojechali do Białegostoku na miesięczny staż zawodowy. Za praktyczną naukę otrzymają 1800 zł netto! Zaangażowanie szkoły w kilka projektów równocześnie skutkuje rozszerzeniem oferty edukacyjnej o nowe przedmioty, nowe możliwości i propozycje doskonalenia zawodowego przyszłych techników.

ZSZ w Hajnówce stawia na nowoczesny model nauczania oparty na doświadczeniu i wiedzy. Jeszcze trwa rekrutacja, nie czekaj i aplikuj! A wówczas już za rok to Ty będziesz mógł/mogła skorzystać z opcji płatnego stażu, wziąć udział w kursach zawodowych (w minionym roku szkolnym szkoła zorganizowała ich kilka: kursy ITC czyli CorelDraw, Photoshop i projektowanie stron www, kursy spawacza, operatora wózka widłowego, kursy cateringu, laboratoria specjalistycznych programów z zakresu budownictwa i logistyki) lub wyjechać na staż za granicę (szkoła może się pochwalić Akredytacją Programu Erasmus).

Rozwój oferty edukacyjnej - plany na najbliższą przyszłość

Dzięki funduszom norweskim, w niedalekiej przyszłości w szkole powstanie laboratorium OZE, umożliwiające zajęcia praktyczne (podczas ostatniej sesji Rady Miasta Hajnówka, radni miejscy zdecydowali o przeznaczeniu 373.958,97 zł  Powiatowi Hajnowskiemu na sfinansowanie zadania inwestycyjnego - utworzenie w budynkach i halach w kompleksie Zespołu Szkół Zawodowych pracowni demonstracyjnych, TechLabów, prototypowni), a tymczasem przyszli technicy budownictwa od nowego roku szkolnego będą poznawać technologię zielonej energii na lekcjach z nowego przedmiotu: "montaż i uruchamianie urządzeń i systemów energetyki odnawialnej". Z kolei przyszli mechanicy poznają tajniki spawania. Możliwość realizacji kursu zawodowego wraz z uprawnieniami sprawia, że absolwenci tego kierunku będą przygotowani do pracy a dzięki aktywnej współpracy z czołowymi przedsiębiorcami w regionie – mają widoki na pracę np. w Pronarze, patronującym szkole i czynnie angażującym się w proces zdobywania wiedzy praktycznej przez uczniów.

Uczniowie pozostałych kierunków edukacyjnych również mają szerokie możliwości rozwoju – poprzez zajęcia w zaprzyjaźnionych firmach, udział w kursach kompetencji i kursach zawodowych, a w parze z praktyczną nauką zawodu idą nowe umiejętności i fachowa wiedza.

Dużym plusem nauki  w szkole o profilu technicznym jest fakt, że dyplom technika i uzyskane kwalifikacje zawodowe, uznawane są w krajach UE - certyfikaty zawodowe wydawane są także w języku angielskim, co pozwoli z optymizmem planować zawodową przyszłość. I nic nie stoi na przeszkodzie by kontynuować naukę na studiach! Nauka w technikum popłaca! Zwłaszcza w hajnowskim ZSZ! Oferta edukacyjna szkoły jest dostępna w „INFORMATORZE 8-klasisty”.

Hajnowskie szkoły średnie -cool schools! Aplikuj i projektuj dobrą przyszłość!

Katarzyna Miszczuk

Materiały

Hajnowskie szkoły średnie – COOL SCHOOLS! Rekrutacja 2022/2023 rusza!

Wideo

{"register":{"columns":[]}}