W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Prace na drodze powiatowej w miejscowości Puchły zbliżają się ku końcowi

21.09.2021

Kolaż zdjęć: po lewej - efekty pracy przed przebudową: kamienisty bruk, po prawej efekty prac - nowa droga

logotyp Rządowy Fundusz Dróg Samorządowych: flaga i godoło Rzeczypospolitej Polskiej

 

Prace na drodze powiatowej w miejscowości Puchły powoli zbliżają się do końca - w zeszłym tygodniu (15.09.21) została wykonana warstwa ścieralna. Realizacji inwestycji przyglądali się Wicestarosta Joanna Kojło oraz Dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych Mikołaj Janowski.

Przebudowa na drodze o dł. 850 m obejmuje wyrównanie i wzmocnienie istniejącej podbudowy, wykonanie nawierzchni z betonu asfaltowego, wykonanie obustronnych poboczy, przebudowę istniejących zjazdów, remont przepustów pod zjazdami oraz odmulenie obustronnych przydrożnych rowów - tłumaczy Wicestarosta Joanna Kojło.

Całkowita wartość inwestycji to 548 046,27 zł, z czego dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg to 274 023,14 zł (50%). Pozostała część zostanie wydatkowana z budżetu inwestora  tj. Powiatu Hajnowskiego. Choć zgodnie z harmonogramem  termin oddania zadania przypada w listopadzie 2021 r. (związane jest to z domknięciem procedur administracyjnych), rowerzyści oraz kierowcy mogą korzystać z bezpiecznej, nowej nawierzchni!

Przebudowa drogi w miejscowości Puchły to jedno z trzech zadań dofinansowanych z Funduszu Dróg Samorządowych w 2021 r. Pozostałe:

  • Przebudowa odcinków dróg powiatowych 1623B i 2329B ul. Targowej i Poddolnej w Hajnówce,
  • Remont odcinka drogi powiatowej 1779B od drogi krajowej 66 do ul. Topolowej w Czeremsze.

W przypadku obu tych inwestycji zakończono procedury przetargowe, wyłoniono wykonawców poszczególnych zadań.

W trosce o szeroko rozumiany rozwój regionu we wszystkich dziedzinach życia i bezpieczeństwa ruchu drogowego, samorząd powiatu hajnowskiego inicjuje działania  budowy i przebudowy dróg powiatowych, aktywnie współpracuje z samorządami gminnymi w tym zakresie jak też zabiega o wsparcie z zewnątrz. 2021 to kolejny pracowity rok dla powiatowych drogowców ze względu na wielość inwestycji, które w bieżącej kadencji realizuje Powiat Hajnowski. Pozostajemy w czasie kolejnych inwestycji z udziałem środków krajowych i unijnych – jestem wdzięczny Wicestaroście Joannie Kojło, pozostałym członkom Zarządu Powiatu Hajnowskiego oraz Panu Wojewodzie i samorządom – województwa podlaskiego, samorządom gminnym za współpracę na rzecz naszej społeczności lokalnej. Szczególnie dziękuję Panu Dyrektorowi Zarządu Dróg Powiatowych a jednocześnie radnemu wojewódzkiemu, Panu Mikołajowi Janowskiemu za inicjowanie kolejnych inwestycji, skuteczne zabieganie o środki finansowe, przygotowywanie i przeprowadzenie niezbędnych formalności - począwszy od pisania wniosków o dofinansowanie po realizację przetargów i sprawną realizację zadań w terenie.  Realizacja kilku dużych inwestycji jednocześnie to olbrzymi wysiłek finansowy dla samorządu powiatu, współpraca i wsparcie w codziennej pracy na rzecz rozwoju regionu są bardzo cenne – mówi Starosta Hajnowski Andrzej Skiepko.

Zdjęcia (3)

{"register":{"columns":[]}}