W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Prace na drodze powiatowej w Czeremsze zmierzają ku końcowi

09.05.2022

Donosimy o kolejnych postępach remontu drogi powiatowej nr 1779B na odcinku drogi krajowej nr 66 do ul. Topolowej w Czeremsze

W trakcie prac na drodze

plogotypy funduszu: flsga i herb Polski

Trwa remont drogi powiatowej w Czeremsze – po robotach rozbiórkowych i pracach remontowych obejmujących rozbiórkę i ponowne ułożenie chodników, w miejscu istniejących elementów, przyszedł czas na kolejny etap. Aktualnie trwa wylewka nawierzchni z betonu asfaltowego w istniejącej nawierzchni jezdni o zmiennej szerokości metodą nakładki asfaltowej o grubości 4 cm. Całość nowej nawierzchni obejmie 23 258,68 m2 drogi.

Realizowanym pracom przyglądali się Wicestarosta Joanna Kojło, Dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych a jednocześnie radny wojewódzki Mikołaj Janowski oraz Wójt Gminy Czeremcha Jerzy Wasiluk.

Remont powinien zostać zakończony i odebrany z końcem czerwca 2022 r., całkowita wartość zadania to ponad 1,9  mln zł. Na ten cel Powiat Hajnowski pozyskał dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w wysokości 978 363, 52 zł. Gmina Czeremcha zadeklarowała współfinansowanie inwestycji.

Przypominamy, że inwestycja w Czeremsze to niejedyne zadanie, na które samorząd powiatu otrzymał dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Inne powiatowe inwestycje z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg

Równocześnie trwa przebudowa dróg powiatowych nr 1623B ul. Targowej oraz nr 2329B ul. Poddolnej w Hajnówce, obejmująca  m.in. przebudowę  jezdni, budowę i przebudowę zjazdów, budowę chodników, ścieżki rowerowej i miejsc postojowych. Obecnie trwają prace w ramach I etapu, obejmujące przebudowę kanalizacji ulic Targowej i Górnej. Zgodnie z harmonogramem, powinny potrwać do końca maja 2022 r. W 2022 r.  samorząd powiatu również pozyskał środki na realizację remontu ul. Lipowej w Siemianówce oraz rozbudowa ul. Górnej i Wrzosowej w Hajnówce.  Aktualnie trwają przygotowania dokumentacji przetargowej na oba zadania i realizację przedsięwzięć okołoinwestycyjnych.  

Całkowita wartość inwestycji, realizowanych z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w 2022 r. to ponad 11,2 mln zł, z czego suma dofinansowania ze środków zewnętrznych przekracza 6,3 mln zł!

Katarzyna Miszczuk

Zdjęcia (5)

{"register":{"columns":[]}}