W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Praca szuka człowieka! Plenerowe Targi Pracy za nami

23.05.2023

Nie trzeba wyjeżdżać z regionu, by znaleźć dobrą pracę! 23 maja br. przekonali się o tym wszyscy uczestniczący w Plenerowych Targach Pracy. Organizatorami przedsięwzięcia byli Powiat Hajnowski, Urząd Miasta Hajnówka i Powiatowy Urząd Pracy.

Plenerowe Targi Pracy - stosika

Praca szuka człowieka

W wydarzeniu wzięło udział 16. wystawców, m.in. służby mundurowe, przedstawiciele lokalnych firm, szkoły – Zespół Szkół Zawodowych w Hajnówce i Oddział Przygotowania Wojskowego przy I LO im. Marii Skłodowskiej – Curie w Hajnówce (w końcu karierę należy zacząć od właściwej edukacji!) a także Powiatowy Urząd Pracy w Hajnówce.

Przedsiębiorcy przyjechali z konkretnymi ofertami. Firma PRONAR poszukuje pracowników produkcyjnych – ślusarzy, spawaczy, operatorów CNC, a także pracowników wyższego szczebla - inżynierów, konstruktorów, technologów, specjalistów ds. handlu. Przedsiębiorstwo, będące największym pracodawcą w regionie, dynamicznie się rozwija i inwestuje w pracowników. PRONAR daje szanse absolwentom bez doświadczenia, na każdym stanowisku oferuje przeszkolenie. Sam proces rekrutacji jest bardzo prosty, należy przesłać swoje CV za pośrednictwem strony www. Praca w firmie PRONAR to gwarancja stabilnego zatrudnienia w dynamicznie rozwijającym się i nowoczesnym przedsiębiorstwie. Więcej informacji o możliwości pracy w Pronarze na stronie: https://pronar.pl/kariera/aktualne-oferty-pracy/ .

Pracowników produkcji - spawaczy, ślusarzy, operatorów maszyn CNC, pracowników do prostych prac na produkcji, ale również technologów, konstruktorów, magazynierów, pracownika Montażu i Serwisu Zewnętrznego oraz kierownika Działu Technologicznego poszukuje również Z.M. "HAMECH" Sp. z o.o. w Hajnówce. W ofercie atrakcyjne wynagrodzenia, umowa o pracę, system benefitów - Grupa KZN Bieżanów, której częścią są Zakłady Maszynowe "Hamech" to pewność i stabilność zatrudnienia w perspektywicznej branży. Więcej na https://hamech.pl/kariera

Z kolei Fabryka Mebli Forte S.A poszukuje pracowników produkcji i operatorów maszyn. Przedsiębiorstwo ma też atrakcyjną ofertę dla studentów - FORTE realizuje program stażowy skierowany do osób, które są gotowe do podjęcia wyzwań w dużej organizacji. Staż w firmie to przede wszystkim możliwość rozpoczęcia pracy już na studiach, a także szansa na karierę w stabilnym i odpowiedzialnym społecznie przedsiębiorstwie, dbającym o swoich pracowników. CV należy wysłać w formie elektronicznej na adres mailowy: rektutacja@forte.com.pl.

Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych w Hajnówce ma oferty pracy dla ślusarzy, mechaników, kierowców – autobusu miejskiego oraz kierowców – ładowaczy, pracowników produkcji w Zakładzie Zagospodarowania Odpadami oraz specjalisty ds. transportu. Więcej na stronie: https://www.puk-hajnowka.pl/kariera/

Pracowników ze znajomością branży budowlanej poszukuje za to firma Centro-Bud Stefan Bedkowski, zaś PSB Mrówka w Hajnówce - sprzedawców ze znajomością sektora „dom i ogród”.

Odpowiednie wykształcenie szansą na karierę – aplikuj do hajnowskich szkół średnich!

Katalog ofert pracy jest zróżnicowany, a wszystkie łączy jedno – pracodawcy poszukują wykwalifikowanych pracowników. Wiedzę i zawodowe doświadczenie młodzi ludzie mogą zdobyć już na etapie szkoły średniej – w hajnowskim Zespole Szkół Zawodowych! Uczniowie ZSZ podczas targów promowali ofertę edukacyjną, która pokrywa się z zapotrzebowaniem lokalnego rynku pracy. Co więcej – znaczna część firm – wystawców to partnerzy szkoły, z którymi uczniowie szkoły mają kontakt w ramach praktyk, płatnych staży, wycieczek tematycznych. Rekrutacja trwa, ósmoklasisto aplikuj!

Z kolei Ci, którzy myślą o pracy w służbach mundurowych, powinni zapoznać się z ofertą I LO im. Marii Skłodowskiej – Curie w Hajnówce. Nauka w Oddziale Przygotowania Wojskowego to realne korzyści –  kadeci z OPW już na etapie nauki w liceum biorą udział w szkoleniu z przygotowania wojskowego na poziomie teoretycznym i praktycznym (w tym w zajęciach na poligonie wojskowym, zajęciach z samoobrony, strzelectwa sportowego, kursie pierwszej pomocy). Ponadto absolwent będzie miał możliwość odbycia skróconej służby przygotowawczej (tylko 12 dni szkolenia), która stanowi bezpośrednią przepustkę do zawodowej służby wojskowej, a także gwarancję dodatkowych punktów rekrutacyjnych przy aplikowaniu do uczelni wojskowych (maksymalna liczba punktów - 9 pkt, przy ocenie motywacji do służby wojskowej podczas rozmowy kwalifikacyjnej). O realiach pracy w Wojsku opowiadali żołnierze z 14 Batalionu Lekkiej Piechoty w Hajnówce, promują ofertę zawodową w Terytorialnej Służbie Wojskowej. Nie wiesz czy Wojsko jest dla Ciebie? Na dobry początek weź udział w projekcie „Trenuj jak żołnierz”. Weźmiesz udział w 16-dniowym szkoleniu wojskowym, które będzie prowadzone w uelastycznionej – dwuetapowej formule (najpierw 2-dniowe poznanie jednostki i wojska, drugi to 14-dniowe szkolenie w czasie wakacji). Nauczysz się praktycznych umiejętności wojskowych, przydatnych także w "cywilu", m.in. posługiwania się bronią i strzelania, taktyki, terenoznawstwa, przetrwania w trudnych warunkach, walki wręcz, łączności i podstaw musztry. O szczegóły pytaj w WCR Bielsk Podlaski. Pracowników służb mundurowych poszukuje również rozbudowujący się Areszt Śledczy w Hajnówce, Straż Graniczna oraz Komenda Powiatowa Policji. Plenerowe Targi pracy były okazją, by zasięgnąć informacji o realiach pracy i procesie rekrutacji.

Kompleksowa oferta branżowa zaprezentowana w trakcie targów z pewnością ułatwi podjęcie decyzji co do dalszej ścieżki zawodowej.

Katarzyna Miszczuk

Zdjęcia (12)

{"register":{"columns":[]}}