W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Powiatowy Turniej Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych w Hajnówce

29.05.2023

Co to były za emocje! 26 maja br. odbyły się powiatowe eliminacje Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z terenu powiatu hajnowskiego, w których wzięły udział dwie MDP - z Narewki i Hajnówki.

konkurencja pompowanie wody na czas

Młodzież zmierzyła się z dwoma dyscyplinami: bieg sztafetowy 400 m z przeszkodami oraz rozwinięcie bojowe, a w ramach tego: rozwijanie węża strażackiego, podawanie wody i wiązanie węzłów.

Lepszą w zmaganiach drużynowych okazała się MDP z Narewki - młodzi zawodnicy zdobyli puchar starosty powiatu hajnowskiego i będą reprezentowali powiat na zawodach wojewódzkich, które zostaną rozegrane 18 czerwca br. w powiecie sejneńskim. Nagrodę dla zwycięzców ufundował Burmistrz Miasta Hajnówka, zaś drużyna z II miejsca otrzymała gratyfikację z rąk Starosty Hajnowskiego.  

Drużynom kibicowali dzieci i młodzież ze szkół podstawowych i przedszkoli oraz przedstawiciele władz lokalnych: Starosta Andrzej Skiepko, Burmistrz Miasta Hajnówka Jerzy Sirak, Wójt gminy Hajnówka - Lucyna Smoktunowicz, Komendant KP PSP w Hajnówce st. bryg. Piotr Koszczuk oraz Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP - dh. Piotr Rybak.  

Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze (MDP) funkcjonują przy OSP. MDP powołuje się w celu szerszego zainteresowania młodzieży działalnością społeczną na rzecz ochrony przeciwpożarowej oraz przygotowania jej do bezinteresownej służby w szeregach OSP. Jej członkami mogą być dziewczęta i chłopcy w wieku do 18 lat. W powiecie hajnowskim funkcjonują trzy drużyny: w Hajnówce, Narewce i Kleszczelach.

Katarzyna Miszczuk

Zdjęcia (10)

{"register":{"columns":[]}}