W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Powiatowy Punkt Informacji Turystycznej certyfikowany!

21.11.2022

Nasz powiatowy punkt informacji turystycznej, mieszczący się w Centrum Turystyki i Promocji "Kraina Żubra", otrzymał Certyfikat Polskiego Systemu Informacji Turystycznej! Mamy trzy gwiazdki!! Certyfikat potwierdza wysoki standard świadczonych usług. Wyróżnienia zostały przyznane podczas uroczystej gali XIX edycji Konkursu na Najlepszy Produkt Turystyczny, która odbyła się 14 listopada 2022 r. w Operze i Filharmonii Podlaskiej – Europejskim Centrum Sztuki im. Stanisława Moniuszki w Białymstoku.

Certyfikat Polskiego Systemu Informacji Turystycznej dla Centrum Turystyki i Promocji Kraina Żubra

Powiat Hajnowski reprezentowały Naczelnik Wydziału Promocji i Rozwoju Walentyna Pietroczuk i Barbara Budnik. Certyfikat Polskiego Systemu Informacji Turystycznej otrzymał również LOT "Region Puszczy Białowieskiej" - stowarzyszenie promujące turystykę, a którego Powiat Hajnowski jest aktywnym członkiem - założycielem.

Gdy w 2020 r. uruchamialiśmy Punkt Informacji Turystycznej w nowo wybudowanym budynku na parkingu Zwierzyniec – dziś Centrum Turystyki i Promocji Kraina Żubra, nie spodziewaliśmy się takiego sukcesu – mówi Starosta Hajnowski Andrzej Skiepko. – Markę Centrum zbudowaliśmy od podstaw, za sprawą licznych inicjatyw – letnich Kiermaszy Produktów Lokalnych,  imprez sportowo - rekreacyjnych, których było sporo w tym sezonie a także cyklicznie organizowanych wystaw i prelekcji, dziś jest to miejsce spotkań z kulturą i turystyką regionu. Centrum jest platformą współpracy z branżą turystyczną i lokalnymi rzemieślnikami, jest również miejscem goszczącym i promujących lokalnych artystów.  To ważny punkt na turystycznej mapie, bo stykają się tu najnowsze szlaki - rowerowe, questowy i gry terenowej,  które powstały na turystycznej mapie regionu za sprawą kolejnych projektów, zrealizowanych przez powiat. Dziękuję moim współpracownikom z Wydziału Promocji i Rozwoju za liczne inicjatywy promujące region oraz współpracę z branżą turystyczną i NGO. A turystów i mieszkańców zapraszam do odwiedzania naszego Centrum, bo to miejsce dla Was.

Katarzyna Miszczuk

Zdjęcia (1)

{"register":{"columns":[]}}