W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Powiatowe eliminacje Wojewódzkiej Olimpiady Wiedzy o HIV/AIDS za nami!

29.04.2022

Uczestnicy Olimpiady wraz z przedstawicielami zaangażowanych instytucji

Powiat Hajnowski w ramach przyjętego „Programu Profilaktyki Zdrowotnej” angażuje się w inicjatywy promujące zdrowie społeczne. Ze względu na pandemię, ostatnie dwa lata nie sprzyjały aktywności, ale nadrabiamy „profilaktyczne” zaległości. Samorząd  od wielu lat jest współorganizatorem eliminacji powiatowych Wojewódzkiej Olimpiady Wiedzy o HIV/AIDS. Nie inaczej było w tym roku -  wspólnie z Powiatową Stacją Sanitrno – Epidemiologiczną (PSSE), Komendą Powiatową Policji w Hajnówce, Zespołem Szkół Zawodowych w Hajnówce i Samodzielnym Publicznym Zakładem Opieki Zdrowotnej w Hajnówce zaangażowaliśmy uczniów ze szkół średnich z Powiatu Hajnowskiego.

Nadrzędnym celem Olimpiady jest poszerzenie wiedzy młodzieży na temat zapobiegania zakażeniom wirusem HIV oraz kształtowanie pozytywnych postaw wobec ludzi żyjących z HIV i chorych na AIDS. W eliminacjach powiatowych uczestniczyło 14 uczniów z 4 szkół ponadpodstawowych z naszego powiatu, którzy zwyciężyli w eliminacjach klasowych, następnie szkolnych.

Młodzież zmierzyła się testem składającym się z 42 pytań zamkniętych i dwóch zadań otwartych Rywalizacja była na tyle wyrównana, że potrzeba było dogrywki.

Zwycięzcy powiatowych eliminacji:
1.    Wiktoria Paczuska klasa III,
Technikum Leśne w Białowieży ul. Park Dyrekcyjny 1 A, 17-230 Białowieża
2.    Roksana Kozar klasa IIIB
I Liceum Ogólnokształcące w Hajnówce ul. Piłsudskiego 7, 17-200 Hajnówka
3.    Wojciech Kowalski klasa IIIA, Technikum Leśne w Białowieży ul. Park Dyrekcyjny 1 A, 17-230 Białowieży.

Gratulujemy i trzymamy kciuki za naszych reprezentantów w kolejnym etapie Olimpiady!
Laureatom przyznano nagrody otrzymane z WSSE z Białegostoku:

  1. I miejsce – zegarek Mi Smart Band5
  2. II miejsce – torba sportowej marki
  3. III miejsce – torba sportowej marki

Ponadto wszyscy uczestnicy otrzymali upominki ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Hajnówce – bidony (w końcu na zdrowie H2O – to jest to!) i worki na obuwie. Z kolei PSSE w Hajnówce ufundowała poczęstunek. Przed nami kolejne działania w zakresie promocji profilaktyki zdrowia, szczegóły wkrótce!

Katarzyna Miszczuk

{"register":{"columns":[]}}