W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Powiat zakończył przebudowę drogi powiatowej nr 1481B w miejscowości Puchły

13.12.2021

Z końcem listopada zakończono jedną z trzech inwestycji, na które Powiat Hajnowski pozyskał środki z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w 2021 r.

Kolaż 3 zdjęć: od lewej czerwiec 2021 - droga przed pracami - bruk na drodze, lipiec 2021 - droga w trakcie prac - brak bruku, profilowanie drogi, wrzesień 2021 - droga po przebudowie nowy asfalt, wyrównane pobocza.

logotypy Fundzuszu Rozwoju Dróg: flaga Polski i herb

Bruk oraz nierówne pobocza to już przeszłość! Kraina Otwartych Okiennic zyskała zupełnie nowe oblicze – do zabytkowej cerkwi oraz obiektów turystycznych w Puchłach prowadzi nowa droga!  Przedmiotem inwestycji było wykonanie przebudowy drogi powiatowej nr 1481B na odcinku granica powiatu – Puchły – Trześcianka (gmina Narew) o długości 850 m. Prace na drodze obejmowały wyrównanie i wzmocnienie istniejącej podbudowy, wykonanie nawierzchni z betonu asfaltowego, wykonanie obustronnych poboczy, przebudowę istniejących zjazdów, remont przepustów pod zjazdami oraz odmulenie obustronnych przydrożnych rowów. Inwestycja, realizowana od lipca br. formalnie została zakończona 30 listopada 2021r., całkowita wartość to 548 046,27 zł, z czego:

  • dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych: 274 023,14 zł
  • wkład własny samorządu powiatu jako inwestora: 274 023,14 zł

Tymczasem w Hajnówce trwa przebudowa odcinków dróg powiatowych 1623B i 2329B ul. Targowej i Poddolnej w Hajnówce, z kolei w Czeremsze -  remont drogi powiatowej nr 1779B na odcinku drogi krajowej nr 66 do ul. Topolowej. Obie inwestycje zostaną zrealizowane w 2022 r.

Całkowita wartość środków z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg pozyskanych przez Powiat Hajnowski na wszystkie trzy wyżej wymienione inwestycje to ponad 3,8 mln zł!

Katarzyna Miszczuk

{"register":{"columns":[]}}