W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Powiat Hajnowski ze wsparciem Zarządu Województwa Podlaskiego

29.03.2023

Kolejne fundusze dla regionu!

1150 000,00 na remont dróg powiatowych nr 1620B na odcinku Tyniewicze - Kamień i nr 1748B na odcinku Suchowolce - Saki - Toporki gm. Kleszczele

1 150 000, 00 zł otrzymał samorząd Powiatu Hajnowskiego z Wojewódzkiego Funduszu Wsparcia Gmin i Powiatów!  Wyremontujemy kolejne odcinki dróg powiatowych - 1748B Suchowolce - Saki – Toporki (gmina Kleszczele) oraz nr 1602B Tyniewicze – Kamień (gmina Narew).

Remont odcinka drogi w gminie Narew stanowi kontynuację wcześniej podjętych działań – w 2022 r. samorząd powiatu zainwestował w remont odcinka drogi 1618 B. Wówczas metodą nakładki asfaltowej wyremontowano odcinki Łosinka – ze skrzyżowaniem Łopuchówka – skrzyżowanie drogi nr 1620B i 100 metrów w kierunku Kamienia – do skrzyżowania w okolicy sklepu w Tyniewiczach – do ułożonej nakładki w Tyniewiczach Małych, i dalej - do drogi wojewódzkiej – odcinek 6,583 km.  Inwestycja była możliwa do zrealizowania dzięki pozyskaniu środków z Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych: Polski Ład. Beneficjentem jest samorząd Powiatu Hajnowskiego, całkowita wartość zadania to 5, 2 MLN zł , wartość dofinansowania z Polskiego Ładu to – 4,9 MLN zł. Samorządy gminne partycypowały w kosztach realizacji przedsięwzięcia.

Dzięki wsparciu samorządu Województwa Podlaskiego na drogowej mapie powiatu pojawią się kolejne inwestycje:

W ostatnich latach na modernizację dróg otrzymaliśmy od Zarządu Województwa Podlaskiego duże pieniądze. W 2020 r. – 1 mln zł, w 2021 – 1,2 mln zł. Środki te pozwoliły nam wyremontować drogi, które służyły za objazd w trakcie przebudowy drogi wojewódzkiej w kierunku Białegostoku. Z kolei w 2022 r. z Wojewódzkiego Funduszu Powiatów i Gmin otrzymaliśmy 1,4 mln zł - dzięki tym funduszom wyremontowaliśmy ok. 10 km dróg powiatowych na odcinkach: Lewkowo Nowe – Podlewkowie oraz w miejscowościach: Stare Berezowo, Zbucz, Szostakowo i Krzywiec. W 2023 r. będziemy mogli zrealizować kolejne interwencje na drogach powiatowych, za co Zarządowi Województwa Podlaskiego i Marszałkowi Województwa, Panu Arturowi Kosickiemu, dziękuję  – mówi Starosta Andrzej Skiepko.

Katarzyna Miszczuk

{"register":{"columns":[]}}