W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Powiat Hajnowski pozyskał dodatkowe środki na rozwój edukacji

01.06.2022

Staraniem samorządu do budżetu powiatu trafią kolejne środki z przeznaczeniem na rozwój edukacji.

Powiat Hajnowski beneficjentem "Narodowego Programu Rozwoju czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025". Pozyskaliśmy kolejne fundusze na rozwój edukacji w powiecie

Do II LO z DNJB w Hajnówce trafi grant w wysokości 15 000,00 zł. W ramach „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025” Powiat Hajnowski pozyskał dofinansowanie w wysokości 12 tys. zł z budżetu państwa. Wkład własny to 3000 zł.  Głównym celem Programu jest promowanie i wspieranie rozwoju czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży oraz modernizacja wyposażenia bibliotek.
W ramach realizacji programu, w szkolnej bibliotece zaplanowano powiększenie księgozbioru - zakup książek, w tym lektur szkolnych oraz wymianę oświetlenia w pomieszczeniach bibliotecznych  na energooszczędne LED - inwestycja nie dość, że pozwoli zaoszczędzić energię (i środowisko), to również poprawi warunki pracy. Grant należy zrealizować z końcem 2022 roku.

Otrzymane dofinansowanie to niejedyne rządowe środki, jakie trafiły do samorządu w ostatnim czasie - Powiat Hajnowski w roku szkolnym 2021/2022 pozyskał także dodatkowe fundusze w ramach subwencji oświatowej  z przeznaczeniem na przeprowadzenie zajęć wyrównawczych w związku z przeciwdziałaniem skutkom COVID-19. Tym samym uczniom ze szkół ponadpodstawowych, dla których Powiat Hajnowski jest organem prowadzącym, stworzono możliwość wyrównania edukacyjnych szans, a które powstały w wyniku zamknięcia szkół w trakcie pandemii. Zajęcia edukacyjne trwają w miesiącach IX – XII, wartość środków przyznanych samorządowi Powiatu Hajnowskiego to 42 700,00 zł.

Katarzyna Miszczuk

{"register":{"columns":[]}}