W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Połączenie autobusowe wróciło do Czeremchy!

07.04.2022

Staraniem samorządów gminnych i Powiatu Hajnowskiego, przy wsparciu finansowym zainteresowanych gmin wraca autobusowa linia komunikacyjna Czeremcha – Hajnówka - Czeremcha. W trosce o grupę docelową, najbardziej zainteresowaną powrotem linii, czyli uczniów i pacjentów hajnowskiego szpitala, samorządowcy w wypracowanym porozumieniu poszli o krok dalej.

Informacja -uniwersalna grafika wiadomości. Na niebieskim tle herb Powiatu Hajnowskiego oraz biały napis.

Od 4 kwietnia br., w drodze porozumienia z przewoźnikiem została uruchomiona  linia Czeremcha – Hajnówka. Mając na względzie uczniów i mieszkańców korzystających z usług SP ZOZ, linia autobusowa będzie obsługiwała ruch szkolny i osobowy, z uwzględnieniem dojazdu uczniów na lekcje, następnie powrót po ósmej godzinie lekcyjnej. Bez interwencji a następnie finansowego wsparcia samorządów, ponowne uruchomienie linii komunikacyjnej nie byłoby możliwe przez wzgląd na niską rentowność.
Aktualny rozkład:

  • z Czeremchy do Hajnówki: 6.50 (kursuje od poniedziałku do piątku)
  • z Hajnówki do Czeremchy: 15.17 (kursuje od poniedziałku do piątku)

Obecnie autobus w Hajnówce zatrzymuje się na przystanku przy ul. 3 Maja. Docelowo jednym z przystanków będzie także ten przy hajnowskim SP ZOZ, tym samym mieszkańcy regionu, potrzebujący skorzystać z opieki lekarskiej, często mający problem z poruszaniem się, będą mieli zapewniony bezpośredni dojazd do szpitala. Rozkład jazdy uwzględniający przystanek przy SP ZOZ zostanie opublikowany w najbliższym czasie, obecnie pozostaje w fazie uzgadniania.

Katarzyna Miszczuk

{"register":{"columns":[]}}