W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Podpisano list intencyjny pomiędzy Zespołem Szkół Zawodowych a UNIHOUSE – zapowiedź nowej współpracy

11.01.2022

Zespół Szkół Zawodowych w Hajnówce zakończył rok kolejnym sukcesem – w grudniu 2021 r. Dyrektor Mirosława Szpilko podpisała list intencyjny o współpracy z przedsiębiorstwem UNIHOUSE S.A. z siedzibą w Bielsku Podlaskim.

Rozwój szkolnictwa zawodowego w Powiecie Hajnowskim

Celem podpisanego listu intencyjnego z przedsiębiorstwem UNIHOUSE jest rozwój kształcenia zawodowego oraz systematyczne podnoszenie kwalifikacji przyszłych kadr. W ramach rozwoju współpracy uczniowie technikum będą mogli w praktyce poznać tajniki zawodu poprzez m.in.: spotkania z przedstawicielami firmy UNIHOUSE – w szkole i w firmie, udział w szkoleniach oraz spotkaniach dot. technologicznych nowinek w budownictwie a także udział w innych działaniach rozwijających wiedzę i dodatkowe umiejętności.

To kolejne renomowane przedsiębiorstwo, z którym szkoła zamierza współpracować. Przypomnijmy, że od 2015 r. rozwija się współpraca z firmą Danwood a od 2021 – szkoła została objęta patronatem przedsiębiorstwa PRONAR. Na współpracy korzystają przede wszystkim uczniowie, mający dostęp do zaawansowanej wiedzy i technologii jeszcze na etapie nauki w szkole, a w przyszłości – widoki na pracę. Ale współpraca z biznesem to niejedyne działania podejmowane przez placówkę w zakresie rozwoju szkolnictwa zawodowego. Szkoła od wielu lat współpracuje z niemieckim Centrum Kształcenia w Gotz koło Poczdamu, dzięki czemu kolejne roczniki absolwentów technikum mechanicznego korzystały z możliwości zdobycia doświadczenia zawodowego zagranicą (i przy okazji – certyfikatu potwierdzającego nabyte umiejętności) w ramach projektów z programu ERASMUS. Aktualnie w szkole realizowane są dwa duże projekty: „Podlaski Kompas Pracy”, promujący walory szkolnictwa zawodowego (nauka w technikum pozwala zdobyć zawód i praktyczne umiejętności, jednocześnie umożliwia kontynuację edukacji na studiach wyższych) oraz  projekt "Podniesienie jakości kształcenia zawodowego w Zespole Szkół Zawodowych w Hajnówce poprzez realizację Kompleksowego Programu Rozwojowego Szkoły - II edycja". To wieloetapowe przedsięwzięcie, które ma na celu wsparcie rozwoju zawodowego 200 uczniów, nabycie wiedzy o współczesnym rynku pracy, poprzez staże i doradztwo zawodowo-edukacyjne oraz uzyskanie dodatkowych kompetencji i kwalifikacji, a także podniesienie kwalifikacji zawodowych 9 nauczycieli. O wszystkich działaniach podejmowanych przez szkołę będziemy systematycznie informować.

Promocja szkolnictwa zawodowego, w tym podejmowanie działań zmierzających do współpracy z przedstawicielami czołowych firm w regionie wpisuje się w definicję współczesnego kształcenia. Cieszę się, że nasi uczniowie już na etapie nauki poznają wybraną branżę od wewnątrz, nabywając jednocześnie nowych umiejętności oraz korzystają ze wsparcia oferowanego w ramach zawartych porozumień.  Jestem dumny z zainteresowania renomowanych przedsiębiorstw naszą placówką, jednocześnie dostrzegając horyzontalne znaczenie współpracy: otóż nie trzeba emigrować "za pracą" z miejsca zamieszkania – pewność zatrudnienia i solidne warunki pracy, jakie oferują regionalne przedsiębiorstwa pozwalają godnie żyć i się rozwijać. Tym bardziej dziękuję dyrekcji i nauczycielom za podejmowany trud i inicjatywę, zaś przedstawicielom partnerujących przedsiębiorstw – za zainteresowanie i wsparcie naszych działań w procesie kształcenia przyszłych kadr - mówi Starosta Hajnowski Andrzej Skiepko.

Katarzyna Miszczuk

{"register":{"columns":[]}}