W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Pociągi POLREGIO wracają na Litwę

12.07.2022

Od 1 lipca br., po długotrwałej przerwie spowodowanej epidemią COVID-19, powraca weekendowe połączenie POLREGIO Białystok – Kowno (Kaunas) – Białystok. Jest to jedyne kolejowe połączenie międzynarodowe w północno-wschodniej Polsce.

Mapa trasy pociągu

W relacji Białystok – Kowno (Kaunas) pociąg będzie kursował w piątki i soboty, jako przedłużenie popołudniowej relacji Białystok – Suwałki, jako przedłużenie połączenia Białystok - Suwałki, w godzinach: Białystok odj. 14:58 – Kowno przyj. 21:21. W relacji powrotnej, pociąg będzie kursował w soboty i niedziele, w godzinach: Kowno odj. 9:10 – Białystok przyj. 12:43.

Przyjazd i odjazd w Kownie jest podany według czasu lokalnego.

Połączenia będą obsługiwane nowoczesnymi szynobusami, z klimatyzacją i udogodnieniami dla osób z niepełnosprawnością.

Dzięki ofercie specjalnej Polska – Litwa Regio specjal, bilety na przejazd w relacjach na Litwę są dostępne w znacznie niższej cenie niż według standardowej taryfy międzynarodowej.

Na odcinkach krajowych obowiązuje Taryfa POLREGIO oraz oferty promocyjne.

Bilety są dostępne w kasach biletowych oraz w automatach biletowych znajdujących się w pojazdach oraz poprzez własny system sprzedaży przewoźnika pod adresem polregio.pl i aplikację mobilną POLREGIO. Na wszystkich stacjach poza stacją Białystok, bilety będzie można kupić również w pociągu, po zgłoszeniu się do obsługi, bez żadnych dodatkowych opłat.

Pierwszy pociąg z Białegostoku do Kowna odjechał 17 czerwca 2016 roku. Połączenie to cieszyło się dużym zainteresowaniem, organizowano nawet wycieczki pociągowe do Kowna przez PROT Białystok.

Niestety, od 15 marca 2020 roku, z powodu zakazów podróżowania wprowadzonych zarówno przez Polskę, jak i Litwę pociągi nie wyjeżdżały poza granicę. Do końca 2020 roku połączenie funkcjonowało tylko na odcinku krajowym, tj. w relacji Białystok – Trakiszki. W roku 2021 aż do dzisiaj było ono całkowicie zawieszone. 

Prosimy o zapoznanie się z aktualnym rozkładem jazdy, prezentowanym na wszystkich stacjach i przystankach oraz na stronach internetowych polregio.pl i portalpasazera.pl.   

Ponadto, informacje o rozkładzie jazdy można uzyskać w kasach biletowych oraz pod numerem infolinii POLREGIO 703 20 20 20 (czynnej całą dobę). 

Zdjęcia (1)

{"register":{"columns":[]}}