W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Po „mechaniaku” pewne zatrudnienie – współpraca Zespołu Szkół Zawodowych w Hajnówce z firmą PRONAR rozwija się!

02.06.2022

Zespół Szkół Zawodowych stawia na praktyczną edukację – uczniowie już od pierwszej klasy technikum mają kontakt z firmami z wybranej branży, uczestniczą w praktykach, wyjazdach studyjnych czy dodatkowych zajęciach. W 2021 r. szkoła zacieśniła współpracę z przedsiębiorstwem PRONAR, który objął Zespół Szkół Zawodowych patronatem. Jako że przedsiębiorstwo jest niekwestionowanym liderem w produkcji i sprzedaży maszyn i urządzeń dla rolnictwa, usług komunalnych oraz branży transportowej z blisko 50-procentowym udziałem w polskim rynku oraz liczącym się w świecie producentem, uczniowie na współpracy sporo zyskują.

Pamiątkowe zdjęcie uczniów na tle samolotu

25 marca br. w szkole gościła delegacja firmy Pronar, która uczniom ostatnich klas technikum (już absolwentom) przedstawiła oferty pracy i szeroki wachlarz możliwości rozwoju. Wśród uczniów rozlosowane zostały gadżety i nagrody, m. in. dwa karnety na przelot szybowcem. O tym, jak to jest przeżyć podniebną przygodę, szczęśliwcy przekonali się już 28 kwietnia – wówczas uczniowie klas czwartych i dwóch trzecich zostali zaproszeni do filii PRONARU. Najpierw zwiedzili zakład produkcyjny w Narewce, w którym wdrażana jest automatyzacja produkcji (nie trzeba wyjeżdżać z regionu, by dobrze zarabiać i się rozwijać!), następnie spotkali się z przedstawicielem firmy, który opowiedział o firmie i zachęcał do podjęcia pracy w Pronarze. Każdy uczeń otrzymał pamiątkowe upominki oraz rozlosowano trzeci przelot szybowcem. Kolejnym punktem uczniowskiej wizyty studyjnej była Narew, gdzie młodzież zapoznała się z profilem produkcji i warunkami pracy w firmie oraz zwiedziła lotnisko PRONARU. Rozmach rozwoju oraz flota firmy - samoloty, helikoptery i szybowce, zrobiły ogromne wrażenie, nic dziwnego że uczniowie od razu wykorzystali swoje karnety.

Mądrze zaplanuj swoją przyszłość – wybierz technikum mechaniczne

Wniosek? Tylko w Zespole Szkół Zawodowych w Hajnówce zdobędziesz pewny zawód, pewną pracę a także spełnisz marzenia i przeżyjesz niesamowitą przygodę! W kolejnym roku szkolnym (2022/2023) szkoła będzie kontynuować współpracę z przedsiębiorstwem PRONAR, którego kierownictwo inwestuje w uczniów! Zaplanuj swoją karierę z ZSZ w Hajnówce i wybierz technikum mechaniczne! Ucząc się w „mechaniaku” zdobędziesz kwalifikacje i umiejętności pożądane na rynku pracy. Po ukończeniu technikum wykonywanie i naprawa elementów maszyn, urządzeń i narzędzi oraz organizacja i nadzorowanie procesów produkcji maszyn i urządzeń nie sprawią Ci trudności.

Spawalnictwo – nowy przedmiot, nowe umiejętności

W nowym roku szkolnym w ramach technikum mechanicznego szkoła uruchamia nowy przedmiot – „organizacja i wykonywanie prac spawalniczych”. Szkoła posiada odpowiednio przygotowaną pracownię techniczną, ale przyszli spawacze będą kształcić się w tym fachu także pod okiem zaprzyjaźnionego przedsiębiorstwa - PRONAR. A dzięki aktywności szkoły w kwestii pozyskiwania funduszy zewnętrznych, już teraz przyszli mechanicy jeszcze na etapie nauki w szkole nabywają uprawnienia spawacza metodą MIG/MAG, TIG. Specjalistyczny kurs potwierdzony odpowiednim dokumentem, uczniowie realizują w szkole za darmo! Spawacz to jeden z najbardziej poszukiwanych i opłacanych zawodów na rynku pracy – w szkole zdobędziesz solidny fach, a dzięki współpracy szkoły z czołowymi przedsiębiorcami, takimi jak PRONAR, absolwent ma większe szanse na zatrudnienie i godny zarobek.

Z mechaniakiem na Erasmusa

Ale swoje pierwsze pieniądze uczeń ma szansę zarobić jeszcze w trakcie nauki w technikum – szkoła od wielu lat współpracuje z przedsiębiorcami z Województwa Podlaskiego (płatne staże) oraz z Centrum Kształcenia w Gotz w Niemczech. Jako że ZSZ w Hajnówce może poszczycić się akredytacją Programu Erasmus+, młodzież z Powiatu Hajnowskiego ucząca się na kierunkach technicznych będzie miała możliwość uczestniczenia w  praktykach za granicą, a tym samym – zdobywania nowych umiejętności, poznawania świata oraz nauki języków obcych.

Nauka w technikum popłaca – zwłaszcza w hajnowskim ZSZ! Aplikuj! Dokumenty dostępne w sekretariacie szkoły, zaś oferta edukacyjna – w naszym „Informatorze ósmoklasisty”.

Katarzyna Miszczuk
Fot. Artur Krutel

Materiały

Hajnowskie szkoły średnie – COOL SCHOOLS! Rekrutacja 2022/2023 rusza!

Zdjęcia (7)

{"register":{"columns":[]}}