W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Parking przy przystanku Kleszczele ułatwi podróże

11.03.2024

Mieszkańcy Kleszczel w powiecie hajnowskim zyskają możliwość wygodnej przesiadki z samochodów do pociągów. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. ogłosiły przetarg na budowę parkingu w pobliżu przystanku kolejowego. To następna inwestycja na linii Białystok – Czeremcha poprawiająca dostęp do kolei, finansowana ze środków „Rządowego programu budowy lub modernizacji przystanków kolejowych na lata 2021 – 2025”.

Informacja -uniwersalna grafika wiadomości. Na niebieskim tle herb Powiatu Hajnowskiego oraz biały napis.

W sąsiedztwie przystanku kolejowego w Kleszczelach zaplanowano budowę parkingu z dziesięcioma miejscami, w tym dwoma dla osób o ograniczonej możliwości poruszania. W ten sposób mieszkańcy zyskają możliwość wygodnego dojazdu i przesiadki na pociągi, co ułatwi codzienne podróże. Dogodniejszy dostęp do peronu zapewni chodnik z antypoślizgową nawierzchnią, wykonane zostanie też odwodnienie i ekologiczne oświetlenie LED.

Budowa parkingu w Kleszczelach jest możliwa dzięki porozumieniu PLK S.A. i lokalnego samorządu, który przejmie w utrzymanie i zarządzanie gotowy parking. Ogłoszono przetarg na projektowanie i roboty budowlane, których realizacja jest planowana na ten rok. Budowa miejsc postojowych to kontynuacja inwestycji kolejowych w Kleszczelach – w grudniu 2022 r. mieszkańcom udostępniono nowy peron, zbudowany w dogodniejszej lokalizacji.

Program przystankowy w województwie podlaskim zwiększa dostępność kolei i ułatwia podróżowanie. Inwestycje zmniejszające wykluczenie komunikacyjne obejmują modernizację lub budowę łącznie 15 przystanków na liniach Białystok – Czeremcha i Sokółka – Suwałki. Ich uzupełnieniem jest budowa 5 parkingów przy przystankach Kleszczele, Repczyce Zalew i Augustów Port oraz stacjach w Bielsku Podlaskim i Sidrze.

Łączny koszt prac w ramach programu przystankowego w województwie, w tym budowy parkingów, to ponad 27,5 mln zł.

Źródło:  PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. z siedzibą w Warszawie

{"register":{"columns":[]}}