W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Otwarte spotkanie przy krosnach

30.03.2023

Otwarte spotkania przy krosnach - na biało- szarym tle informacje organizacyjne oraz grafika krosna i dywanów

W imieniu pani Ireny Ignaciuk serdecznie zapraszamy wszystkich pasjonatów tkactwa tradycyjnego w technice perebory do pracowni tkackiej Ireny Ignaciuk z Lewkowa Starego. Drugie spotkanie 30 marca 2023. Szczegóły w ogłoszeniu poniżej.
Na terenie gmina Narewka pani Irena jest jedyną kontynuatorką zanikającej techniki tkackiej jaką są perebory. Marzeniem naszym jest aby powstała szkółka tkacka, w której miejscowe dziewczęta i chłopcy w tej części Podlasia uczyliby się i kontynuowali tradycje naszych babć.
Otwarte spotkania przy krosnach u pani Ireny Ignaciuk są jednym z działań w ramach Stypendium jakie otrzymała pani Irena Ignaciuk, które: „Zrealizowano w ramach stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego”

{"register":{"columns":[]}}