W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Oddaj głos na Centrum Turystyki i Promocji Kraina Żubra

02.02.2023

Głosowanie trwa do 10 lutego!

Centrum Turystyki i Promocji KRAINA ŻUBRA - widok budynku

Powiatowe Centrum Turystyki i Promocji "Kraina Żubra" bierze udział w konkursie "Inwestycja z perspektywą" organizowanym przez Serwis Samorządowy PAP. Ma on na celu wyłonić najciekawsze inwestycje samorządowe dofinansowane z Funduszy Europejskich. Zachęcamy do przeczytania opisu i głosowania na nasze Centrum, głosowanie trwa do 10 lutego, do godz. 16:00.

Link

Liczba oddanych głosów nieograniczona! :)

Centrum Turystyki i Promocji KRAINA ŻUBRA jest integralną częścią „Szlaku bioróżnorodności Puszczy Białowieskiej”. Projekt o analogicznym tytule Powiat Hajnowski realizował w latach 2018-2019. Wówczas zagospodarowaliśmy zaniedbany parking Zwierzyniec, przy drodze wojewódzkiej Hajnówka – Białowieża.

W ramach istniejącego Białowieskiego Szlaku Transgranicznego, na terenie dwóch gmin: Hajnówka i Białowieża powstała ścieżka edukacyjna opatrzona 12 tablicami informacyjnymi o tematyce bioróżnorodności Puszczy Białowieskiej. W ramach projektu przedłużono Białowieski Szlak Transgraniczny z Bud do parkingu Zwierzyniec – trasa zyskała 3,3 km w celu połączenia Zwierzyńca ze szlakiem. I bardzo wygodne miejsce przystankowe -  budynek Centrum jest dostosowany do potrzeb turystów. W ramach projektu zbudowano galerię słoneczną z eksponatami edukacyjnymi, salę edukacyjną jako miejsce wystaw, prelekcji i pokazów filmowych, zaś miejsce wokół budynku jest uzupełnione o obiekty małej infrastruktury turystycznej – wiaty, ławki, stojaki na rowery i plac zabaw. Całkowita wartość projektu przekroczyła 2 mln zł.

O tym, że Centrum jest inwestycją z perspektywą, chyba nie musimy nikogo przekonywać!

Gdy w 2020 r. uruchamialiśmy Punkt Informacji Turystycznej w nowo wybudowanym budynku na parkingu Zwierzyniec – dziś Centrum Turystyki i Promocji Kraina Żubra, nie spodziewaliśmy się takiego rozmachu. Markę Centrum zbudowaliśmy od podstaw, za sprawą licznych inicjatyw – letnich Kiermaszy Produktów Lokalnych, imprez sportowo - rekreacyjnych, których było sporo w ubiegłorocznym sezonie (rajdy rowerowe, piesze, nordic, walking - wspomnień czar ) a także cyklicznie organizowanych wystaw i prelekcji, dziś jest to miejsce spotkań z kulturą i turystyką regionu.

Centrum jest platformą współpracy z branżą turystyczną i lokalnymi rzemieślnikami, jest również miejscem goszczącym i promujących lokalnych artystów.

To ważny punkt na turystycznej mapie, bo stykają się tu najnowsze szlaki - rowerowe, questowy i gry terenowej, które powstały na turystycznej mapie regionu za sprawą kolejnych projektów, zrealizowanych przez powiat.

Katarzyna Miszczuk

{"register":{"columns":[]}}